Модернізація 23.11.2020 Читати 4 хв

Азовсталь продовжує планові ремонти обладнання

У конвертерному та кисневому цехах меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест після капітальних ремонтів ввели в промислову експлуатацію три агрегати – конвертер №2, повітряний компресор ЕК 1500 № 8 та повітророзділювальну установку ВРУ-60 станції № 1. Усі заплановані ремонтні роботи повному обсязі та у встановлений термін. У конвертерному цеху завершився капітальний ремонт другого конвертера.

Проведено ревізію та очищення обладнання агрегату. Замінили горловину конвертера, кесон котла ОКГ-400 та шлакозбирання. На завершення ремонту виконали перефутерування конвертера. У кисневому цеху на повітряному компресорі ЕК 1500 №8 виконали налагодження роботи запірної арматури з електроприводами та налаштували протипомпажний захист.

Провели опресування газоохолоджувачів та вібровипробування електродвигуна компресора. Перевірили захист та сигналізацію. Завдяки заміні теплообмінного обладнання компресора та чищенню охолоджувачів покращився теплообмін, агрегат знову може працювати в проектному режимі.

Також після капітального ремонту в підрозділі запустили в експлуатацію повітророзподільчу установку ВРУ-60 станції №1. Запуску агрегату передувала «пуско-налагодження» – перевірка роботи основних вузлів установки, відігрів та сушіння апаратного відсіку блоку. Виконано високотемпературну регенерацію повітряних адсорберів блоку комплексного очищення та безпосередній пуск блоку з виведенням його на номінальні технологічні параметри.

Як зазначив генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер ЦКІТІШВІЛІ, в ході капремонтів промислового обладнання виконуються роботи згідно з відомостями дефектів із застосуванням перевірених ремонтних технологій: «Правильна підготовка до ремонтів та виконання всіх запланованих робіт – запорука безаварійної роботи підрозділів меткомбінату. Така профілактика виробничого обладнання є обов'язковою, це дає можливість гарантовано виконувати та відвантажувати замовлення вчасно, підтверджувати якість та зберігати конкурентоспроможність нашої продукції на світовому ринку».