M.Student Champ 07.05.2021 Читати 10 хв

Визначено переможців студентського кейс-чемпіонату M.Student Champ-2021

Фінал наймасштабнішого кейс-чемпіонату M.Student Champ-2021 серед студентів технічних спеціальностей пройшов в онлайн-форматі. Нагадаємо, вперше чемпіонат охопив усі основні підприємства Групи Метінвест у Запоріжжі, Маріуполі, Авдіївці, Кривому Розі, Кам'янському.

Студенти вишів і коледжів розв'язували завдання щодо вдосконалення виробничих процесів на підприємствах Метінвесту. Кілька місяців роботи над кейсами у співпраці з менторами й кураторами, знайомство з виробництвом, навчання, півфінальні захисти – учасникам чемпіонату цей насичений подіями марафон знань і нового досвіду запам'ятається надовго.

Євгенія Кузьмінська, керівник корпоративного університету Групи Метінвест

В online-фіналі було представлено 12 кейсів – проєкти семи команд та п'ять індивідуальних. Усіх фіналістів кейс-чемпіонату привітала керівник корпоративного університету Групи Метінвест Євгенія Кузьмінська:

– Високий інтерес до M.Student Champ-2021 говорить про те, що наша мета як роботодавця – знайти талановиту молодь зі сталевим характером – цілком виправдана. Ми віримо, що в нашій країні вона дійсно має великий технічний та інноваційний потенціал.

Реєстрацію для участі в кейс-чемпіонаті пройшли 920 студентів із 25 навчальних закладів України, до півфіналу вийшли 158 учасників, 25 з яких стали фіналістами.

Лише п'ять хвилин було у фіналістів на презентацію тем, після чого у прямому ефірі вони мали відповісти на запитання журі. Усі виступи оцінювалися за кількома напрямками: якість і глибина опрацювання, інноваційність рішення, масштаб упровадження, економічний ефект, оформлення презентації. Максимально можливий результат – 100 балів. Оцінювали рівень підготовки проєктів директори за напрямами та керівники підрозділів підприємств Метінвесту.

 

ЗАОХОЧЕННЯ ЗА ПЕРЕМОГУ

 

Призовий фонд M.Student Champ-2021 склав понад 150 тисяч гривень.

 

Переможцем студентського кейс-чемпіонату й володарем сертифікату на 30 тис. грн став студент Державного університету економіки та технологій Кривого Рогу Олександр Коломієць із кейсом для ПівдГЗК «Розробка технології ремонту (відновлення) вал-шестірні m=20, z=35 приводу млина МШЦ 4, 5×6,0».

Щиро дякую всім за підтримку, організаторам чемпіонату – за цікавий формат, журі – за цікаві питання, куратору та ментору – за допомогу в опрацюванні кейсу, а також усім учасникам – за хорошу підготовку», 

 Олександр Коломієць, переможець кейс-чемпіонату.

Друге місце та сертифікат на 20 тис. грн отримав студент Індустріального професійного коледжу Криворізького національного університету Павло Сушко з кейсом для ІнГЗК «Підвищення ефективності використання асинхронного електроприводу шляхом зміни схеми підключення й вибору оптимального складу обладнання».

Третє місце та сертифікат на 10 тис. грн у студента Дніпровського державного технічного університету Дмитра Кондрашенкова з темою «Використання вуглецевого потенціалу розплаву для його розкислення на випуску з агрегату» (кейс для «Азовсталі»).

Гран-прі чемпіонату в команди «MHD» – Олег Наконечний, Катерина Прохорова, Таміла Борисова з кейсом для «Запоріжвогнетрива» «Соціальні гарантії як метод утримання та залучення співробітників».

Оголошення підсумків – один із найбільш зворушливих моментів кейс-чемпіонату.

Артем Мутерко, директор із персоналу та соціальних питань Запоріжвогнетриву

«Незалежно від результатів, усі учасники – чемпіони: креативні, сміливі та цілеспрямовані. Упевнений, що через певний час, уже побудувавши успішну кар'єру на підприємствах Метінвесту, кожен із вас згадуватиме: як же круто, що я був учасником кейс-чемпіонату!», – зазначив директор із персоналу та соціальних питань Запоріжвогнетриву Артем Мутерко.

– M.Student Champ-2021 має велике значення для студентів, тому що вони набувають неоціненного досвіду спілкування з провідними фахівцями Метінвесту. І, звісно, для нас, педагогів. Під час підготовки команд є можливість удосконалювати свої професійні навички, – наголосила Ганна Нікітіна, кандидат технічних наук, куратор двох фіналістів.

Учасники фіналу отримали сертифікати на 5 тис. грн на придбання техніки й товарів в одному з найпопулярніших гіпермаркетів. Але головним подарунком стало запрошення стати частиною команди Метінвесту.

88 учасникам півфіналу чемпіонату керівники підприємств Метінвесту запропонували місце для проходження практики, дуальної освіти, а також працевлаштування після закінчення навчання.

«Нам дуже важливо, щоб ви мислили нестандартно та креативно. Із задоволенням чекаємо на наших підприємствах для реальної роботи й упровадження сміливих інноваційних ідей», – привітав переможців генеральний директор Криворізького ремонтно-механічного заводу Микола Гончаренко.

 

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МОЛОДІ 

 

У Центрі кар'єри Метінвест молоді люди зможуть отримати інформацію про майбутню роботу та наявні програми наставництва. Їм підберуть вакансії та побудують кар'єрний маршрут. Тут допомагають усім, хто хоче працевлаштуватись на підприємства Групи або підвищити кваліфікацію.
Єдиний багатоканальний телефон: 0800606 000.

 

Хлопці з команди «MHD» вже отримали персональне запрошення на роботу від керівництва Запоріжвогнетриву

Спілкування з переможцями та призерами M.Student Champ-2021.

Євгенія Савенко, керівник проєктів корпоративного університету Групи Метінвест

«Уперше в Метінвесті ми стартували зі студентським кейс-чемпіонатом у 2018 році. Новий проєкт сподобався молоді, викладачам та нашим підприємствам, тому ми вирішили проводити його щорічно, з кожним разом залучаючи дедалі більше учасників. За три роки – це 800 осіб із 25 навчальних закладів України. У процесі змагання вони розв'язали 250 практичних завдань, спрямованих на підвищення операційної ефективності виробництва. Статистика свідчить, що 60% півфіналістів кейс-чемпіонату готові розглядати можливість розпочати свою кар'єру в Метінвесті після закінчення навчання за наявності відповідних вакансій.

Для компанії M.Student Champ – це можливість знайти молоді таланти, побудувати партнерські відносини з навчальними закладами й допомогти в розвитку прикладного навчання, коли в освітній процес обов'язково впроваджуються практичні кейси. А для студентів – шанс поринути в майбутню професію, спробувати себе в ролі молодих фахівців, отримати рекомендації щодо подальшого розвитку і, звичайно ж, від міжнародної компанії – лідера галузі», – розповіла керівник проєктів корпоративного університету Групи Метінвест Євгенія Савенко.

 

КЕЙС-ЧЕМПІОНАТ У ЦИФРАХ

 

За три роки в кейс-чемпіонаті взяли участь 800 осіб із 25 навчальних закладів України. У процесі змагання вони розв'язали 250 практичних завдань, спрямованих на підвищення операційної ефективності виробництва.

 

Ростислав Компанієць, студент ДНУЗТ

«Участь у M.Student Champ – це справжній виклик для студента, можливість порівнювати свої знання з практичними навичками. А особисто для мене кейс-чемпіонат став вектором змін у житті. Під час розв'язання виробничого завдання зрозумів, що теорії, яку викладають у вишах, мало, потрібна серйозна практика. Завдяки M.Student Champ це реально.

Хочеться подякувати нашому куратору В'ячеславу Малашкіну. А ще нашому ментору – майстру виробничої дільниці дробильної фабрики ЦГЗК Володимиру Антонову. Коли знайомилися з ним, зрозуміли, що він фанат своєї роботи та свого підприємства. Досвідчений фахівець поділився з нами знаннями й нюансами, яких не знайти в підручниках. Дякуємо за унікальну можливість, надану ЦГЗК та Метінвестом. Це того варте».

«Я вдруге беру участь у M.Student Champ. Емоції яскраві та позитивні. Дуже сподобалася екскурсія на виробництво ПівнГЗК. Побачив міць ті масштаби. У виші за плакатами не зрозуміти обсяг усього, не помацати, а тут усе на власні очі. Із задоволенням візьму участь у чемпіонаті ще раз. Це корисно для саморозвитку – більше читаєш, аналізуєш, розумієш… Після здобуття вищої освіти в моїх планах – прийти на ГЗК працювати. Який ефект очікував цього разу? Як мінімум – звернути увагу та показати проблему зносу броней. Корисно вивчити закордонні практики в цьому питанні, знання англійської, до речі, допомогло мені зрозуміти іноземні підходи. Як максимум – фахівці можуть взяти для себе раціональне зерно в моєму проєкті», – розповів Микита Хмелевський, студент ІV курсу Харківського університету міського господарства ім. Бекетова.

Вітаємо всіх переможців та учасників M.Student Champ-2021! Упевнені, що досвід роботи з виробничими завданнями, отриманий під час кейс-чемпіонату, допоможе стати сильнішим на старті кар'єри в гірничо-металургійній промисловості України. Будьте завжди відкриті новому та вірте у свої сили! Чекаємо в команді Метінвесту!