Модернізація 25.08.2021 Читати 3 хв

На ІнГЗК запустили новий тракт комплексу циклічно-потокової технології

У кар'єрі Інгулецького ГЗК Групи Метінвест ввели в експлуатацію новий тракт комплексу рудної циклічно-потокової технології (ЦПТ). Це один з ключових стратегічних проєктів для компанії. На будівництво Метінвест направив близько 50 млн доларів. Генеральним підрядником проєкту виступає Метінвест Інжиніринг.

Комплекс ЦПТ призначений для великого дроблення і транспортування руди з нижніх горизонтів на рудозбагачувальні фабрики комбінату. Доставку сировини забезпечує система конвеєрів. Шлях з позначки мінус 300 м до поверхні кар'єра руда буде проходити за 15 хвилин.

У рамках будівництва поглибили «Східний» і «Західний» тракти, побудували новий дробильно-перевантажувальний вузол, пункт дроблення руди, встановили нові конвеєри та дробарку ККД-1500/180, вентиляційну штольню й автоматизовану аспіраційну установку.

- Проєкт ЦПТ  один з наймасштабніших для Групи Метінвест. Згідно з проєктом, новий тракт мав бути запущений наприкінці 2021 року. Ми максимально активізували будівельні роботи й перенесли термін введення в експлуатацію до Дня Незалежності України. Перспективна технологія дозволить Інгулецькому ГЗК будувати довгострокові плани з видобутку залізної руди. Крім того, підприємство значно знизить навантаження на навколишнє середовище за рахунок експлуатації конвеєрного транспорту, використання сучасної аспіраційної установки та скорочення часу роботи двигунів внутрішнього згоряння автосамоскидів. Після запуску комплексу комбінат планує транспортувати з його допомогою близько 40 тис. тонн руди на добу, – підкреслив генеральний директор ІнГЗК Олександр Герасимчук.