Модернізація 29.01.2021 Читати 4 хв

Новий теплообмінник у цеху Азовсталі

Для цеху вловлювання і сіркоочистки меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест закупили новий пластинчастий теплообмінник, який дозволяє зменшити витрату коксового газу. Очікуваний економічний ефект від реалізації проєкту  8,5 млн грн на рік. Інвестиції в придбання й установку нового обладнання склали 3,9 млн грн.

Коксовий газ є побічним продуктом термічної обробки вугілля при отриманні коксу, необхідного для виробництва чавуну в доменних печах. Після поетапного очищення цього газу від домішок він використовується як газоподібне паливо у виробництві. Старший майстер виробництва цеху вловлювання і сіркоочистки меткомбінату «Азовсталь» Віталій Жиромський розповів, що для очищення коксового газу від бензольних вуглеводнів використовують поглинаюче масло.

 

ПРОЄКТ У ЦИФРАХ

 

Очікуваний економічний ефект від реалізації проєкту – 8,5 млн грн на рік. Інвестиції в придбання й установку нового обладнання склали 3,9 млн грн.

 

Так як цей процес є високотемпературним, перед подачею на бензольну колону масло підігрівають у вогневій печі коксівним газом. А для зниження витрати ресурсу масло спочатку прогрівають до максимально можливої ​​температури за допомогою теплообмінника. Новий пластичний теплообмінник встановили в бензольному відділенні замість тих трьох, що використовували раніше, бо з часом вони перестали справлятися з заданими температурними параметрами. Завдяки оновленню обладнання вдалося збільшити температуру подаваного масла на 10 градусів за Цельсієм, що в рази знижує витрату коксового газу для його нагрівання. Такий підхід дозволить меткомбінату економити до 8,5 млн грн на рік.

Ми стежимо за станом промислового обладнання всіх рівнів – регулярно проводимо його діагностику та планову заміну, роблячи виробництво енергоефективним і безпечним для співробітників.

— Андрій САВЧЕНКО, директор з виробництва меткомбінату «Азовсталь».