Зелений Центр 22.09.2021 Читати 4 хв

Нові знання на майстер-класах Forever Green

Протягом тижня понад 200 осіб – представників ОСББ і комунальних установ Маріуполя – взяли участь у п'яти майстер-класах з навичок озеленення, посадки й комплексного догляду за саджанцями рослин. Навчання пройшло в рамках проєкту Forever Green громадської спілки «Зелений центр Метінвест».

За проєктом Forever Green після завершення збору заявок на участь в осінній волонтерській акції з висадки саджанців рослин пройшло навчання. Постійним учасникам і новачкам розповіли про специфіку посадки, приживання й догляду за хвойними деревами та кущами, про основи формування природних садів у міському просторі й особливості посадки листяних дерев.

Учасники проєкту з задоволенням засвоювали нові знання, бо хочуть, щоб їхні подвір'я змінилися. Як зазначила член правління ОСББ «Шевченко, 331» Олена Мішина: «Хотілося б створити оригінальне та цікаве подвір'я. Наприклад, складати композиції з багаторічних рослин, які не треба висаджувати щосезону».

– Завдяки експертам проєкту, які підтримали наші ініціативи, пізнавальні майстер-класи йшли цілий тиждень, відкриваючи широкі можливості для всіх охочих навчатись. Хтось новачок і вперше проходить навчання на наших майстер-класах цього року, а з кимось ми озеленюємо місто вже давно. Цьогоріч ми віддаємо перевагу в співпраці тим ОСББ, представники яких пройшли в нас майстер-класи й отримали необхідні знання для правильного догляду за рослинами. При розгляді заявок на озеленення враховуватимемо, чи є в учасників теоретичні знання та практичні навички догляду за рослинами. Це правильний раціональний підхід, ми сприяємо насамперед тим, хто готовий піклуватися про свої проєкти й бажає отримувати корисні знання та навички в комплекті з нашою підтримкою, – зазначила координаторка громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Вікторія КОШМАНОВА.

Також у межах проєкту Forever Green громадська спілка «Зелений центр Метінвест» закупить понад тисячу саджанців для озеленення прибудинкових територій і передасть їх учасникам волонтерської акції вже наприкінці жовтня-початку листопада.