Модернізація 10.11.2020 Читати 3 хв

НОВЕ ОБЛАДНАННЯ НА ПІВНІЧНОМУ ГЗК ДЛЯ МІНІМІЗАЦІЇ ВИКИДІВ

У цеху виробництва окатків №2 Північного ГЗК на випалювальній машині ЛУРГІ 552 А триває реалізація масштабного проєкту із заміни електрофільтрів. Три сучасні газоочисні споруди вже працюють на ділянках підігріву та аспірації. На реалізацію проєкту у 2020 році компанія Метінвест виділила понад 340 млн гривень.

Мета проєкту – мінімізувати викиди газів під час виробництва окатків. Для цього в ЦПО №2 збудують шість сучасних електрофільтрів. Вони будуть розташовані в зонах сушіння, підігріву, на ділянці аспірації. Один з електрофільтрів з димососом виконуватиме функцію «підмінного» в період почергової заміни обладнання, таким чином, під час виробництва металургійної сировини очисні пристрої працюватимуть на всіх джерелах викидів. Крім того, будівництво нових фільтрів не вплине на технологічний процес і буде здійснюватися без зупинки виробництва. Генеральним підрядником та проєктувальником програми є компанія Метінвест Інжиніринг.

 «Для роботи з великими обсягами газів, що потребують очищення, обрали електрофільтри чеської компанії ZVVZ-Enven Engineering, найбільшого виробника газоочисного та вентиляційного обладнання. Агрегати працюють за найвищих температур – до 350 °C. Вони оснащені продуктивним та екологічно надійним обладнанням. Нині вже завершили монтажні та пусконалагоджувальні роботи трьох комплексів, внаслідок чого в зоні підігріву та аспірації знизилися викиди газів до 35-40 мг/м³», – зазначив керівник проєкту Метінвест Інжиніринг Валерій КОБЗЄВ.

 Усі параметри роботи – температуру, обсяг газів, що надходять, тиск – контролює система управління та автоматики, за допомогою датчиків передає інформацію на дисплей оператора. У цеху виробництва окатків №2 також виконується технічне переоснащення системи очищення на ділянці дроблення вапняку та бентоніту, з установкою двох рукавних фільтрів. Аналогічний проєкт буде реалізовано в корпусі відвантаження окатків до залізничних вагонів. Тут буде побудовано циклон та рукавний фільтр. Нове обладнання після аспірації зменшить викиди пилу до 20 мг/м3.

 Одним з важливих напрямів Технологічної стратегії Метінвесту є покращення екологічних показників роботи підприємств, поступове впровадження європейських норм роботи. На Північному ГЗК сучасні електрофільтри вже працюють на випалювальній машині ЛУРГІ 552 В. До серпня 2021 року завершимо масштабний проєкт із заміни газоочищення на ЛУРГІ 552 А. Наша мета – виробництво якісної продукції за мінімального навантаження на довкілля. Щороку на виконання заходів екологічної програми комбінат інвестує понад 2 млрд гривень», – наголосив генеральний директор Північного ГЗК Андрій СКАЧКОВ.

 Нагадаємо, що за 10 місяців цього року на Північному ГЗК закріпили понад 20 га поверхні хвостосховища. Для пилогазоподавлення у промисловій під час масових вибухів у кар’єрах використовують торфогідроксидний реагент. На підприємстві системно вживають заходів щодо боротьби з пилом у кар’єрах та у Тернівському районі – поливають технологічні дороги та забої, центральні вулиці, що прилягають до санітарно-захисної зони підприємства. У листопаді розпочалося висадження дерев на території площею 10 га у санітарно-захисній зоні поблизу Первомайського кар’єру.