Модернізація 31.12.2020 Читати 4 хв

Два підрозділи Азовсталі отримали нове обладнання

Відразу два підрозділи меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест поповнилися новим обладнанням. У межах інвестиційної програми закупили прес Servo-Plus Evolution С025N, верстат для різання вогнетривів BAINCUT-XL Auto і хроматограф «Хроматек-Кристал-5000». Загальні інвестиції склали 2,5 млн грн.

У цеху механічних випробувань меткомбінату «Азовсталь» уже встановили новий прес Servo-Plus Evolution С025N, необхідний для випробування вогнетривких виробів, циліндрів та інших будівельних матеріалів відповідних габаритів із максимальним навантаженням до 1300 кН. Управління процесом випробувань відбувається з сенсорного екрану, за допомогою якого здійснюється введення параметрів зразків. Результати випробувань виводяться на екран у вигляді діаграми. Всі отримані дані можна завантажити на флешку для подальшої обробки. У цьому ж підрозділі меткомбінату встановили і новий верстат BAINCUT-XL Auto.

Він забезпечує високу чистоту та якість різання, в результаті готові зразки відповідають заданим параметрам і не вимагають додаткової обробки. Верстат автоматизований, оснащений рухомим столом і спеціальними затискачами, що дозволяє надійно фіксувати зразки та працювати з вогнетривкими виробами нестандартних геометричних форм. Для безпеки співробітників передбачена функція відключення обладнання у випадку відкриття захисного екрану.

Для центральної хімічної лабораторії придбаний хроматограф «Хроматек-Кристал-5000», що необхідний для визначення розгорнутого компонентного складу газів: природного, змішаного, доменного й коксового, а також мікрокількості діоксиду вуглецю в атмосферному повітрі та газах.

У комплект хроматографа входять чотири колонки з різними реагентами, генератор водню й компресор повітря, три детектори з теплопровідності та полум'яно-іонізаційний детектор з метанатором, що дозволяє визначати низькі концентрації діоксиду та монооксиду вуглецю. Нове обладнання готують до введення, а співробітники лабораторії проходять навчання для роботи на ньому.

Оновлення приладів контролю якості дозволяє мінімізувати трудовитрати, підвищити якість продукції, що випускається, а головне –  убезпечити співробітників при виконанні небезпечних робіт. 

— Енвер ЦКІТІШВІЛІ, генеральний директор меткомбінату «Азовсталь»