КСВ 17.09.2021 Читати 5 хв

Дітям Авдіївки подарували нову музичну школу

В Авдіївці відкрили сучасний майданчик для творчого й культурного розвитку дітей. Проєкт реалізований за фінансової підтримки Авдіївського коксохімічного заводу і Європейського Союзу в рамках Програми ООН з відновлення та розвитку миру, координації ГО «Платформа спільних дій» і партнерства з міською військово-цивільною адміністрацією. На ремонт музичної школи Група Метінвест спрямувала близько 6 млн гривень.

Цього року міській музичній школі виповнилося 57 років. Наразі тут навчаються близько 180 дітей Авдіївки й сусідніх населених пунктів, працюють 20 викладачів. Тривалий час заклад культури мав прихисток у старій будівлі, яка не підходила для повноцінних і комфортних занять юних музикантів. Тому минулого року місцева влада вирішила перемістити школу до майбутнього Центру для розвитку дітей та молоді.

Громадська організація «Авдіївка. Платформа спільних дій» за підтримки Метінвесту відремонтувала другий поверх Центру. Для зручності вчителів, учнів і їхніх батьків приміщення закладу повністю переобладнали. У будівлі створили просторі класи для занять, концертну залу, зони для відпочинку. Облаштували приміщення робочими партами, шафами, столами для викладачів.

Втілити проєкт у життя допомогли міжнародні організації. Завдяки гранту, отриманому в рамках Програми ООН з відновлення та розвитку миру за фінансової підтримки Європейського союзу, для школи придбали спеціальні меблі й інструменти.

Музична школа стала сучасною частиною майбутнього Центру для розвитку дітей та молоді, який Авдіївський коксохімічний завод створює в партнерстві з ВЦА. Раніше Група Метінвест подарувала місту сучасні актові й спортивні зали, приміщення для занять єдиноборствами, настільним тенісом і загальною фізичною підготовкою. Інвестиції компанії у створення Центру склали 11,6 млн грн.

«Авдіївський КХЗ, військово-цивільну адміністрацію та «Платформу» об'єднує одна мета – зробити життя авдіївців кращим. І насамперед це стосується дітлахів. Я дивлюсь на наших юних музикантів і бачу, що в них горять очі. Це ще один результат спільної роботи. Чудово, що є такий координатор, як «Платформа», яка об'єднує і місцеву владу, і бізнес та міжнародні організації в бажанні розвивати громаду», – говорить керівник Авдіївської міської ВЦА Віталій БАРАБАШ.

«Ми намагаємося підтримати такі яскраві проєкти на Сході України. Для маленького міста дуже важливо, щоб були не лише ініціатива та прагнення змінити життя на краще, а й люди, які готові цим займатися. В Авдіївці такі люди є. Пишаюся, що Євросоюз у рамках Програми ООН підтримав проєкт ремонту музичної школи для дітей Авдіївки», –  зазначив керівник відділу з питань місцевого розвитку та людського капіталу Представництва ЄС в Україні Мартін ШРЕДЕР.

Особливо важливу увагу Група Метінвест, Авдіївський коксохім приділяють підтримці освіти, створенню комфортних умов навчання й розвитку дітей різного віку. Музична школа – це черговий приклад синергії, коли бізнесу, міській адміністрації, міжнародним і громадським організаціям вдалося зробити все, щоб наші діти були щасливими. Це не останній наш спільний проєкт. Упевнений, на нас чекає світле щасливе майбутнє – як для міста, так і для країни.

сказав генеральний директор АКХЗ Віталій ЛИТОВКА.

«Наша громадська організація й надалі працюватиме над створенням сучасного мультифункціонального Центру для розвитку дітей і молоді, де будуть зосереджені міські творчі та спортивні школи й секції. Наступного року подарунок чекає на співробітників і вихованців Будинку дитячо-юнацької творчості. Розраховуємо на підтримку АКХЗ, місцевої влади, міжнародників. Сьогодні ми переконалися, що така синергія дає можливості для розвитку громади на довгострокову перспективу», додала директор ГО «Авдіївка. Платформа спільних дій» Оксана ТРЕГУБЧУК.