Техніка 06.07.2021 Читати 4 хв

Знайде в стіні все. На ЗЛМЗ придбали новий бетоноскоп

Як виявити електропроводку в стіні? Як перевірити арматуру в стіні? Як знайти схованку? Ні, це не найчастіші запити в Google, це ті питання, якими переймаються люди, що не мають такого корисного приладу, як бетоноскоп. Це важливе придбання зробив і Запорізький ливарно-механічний завод. Тут також деякі цегляні та залізобетонні будівельні конструкції можуть мати приховані дефекти, що неможливо визначити візуально. І для того, щоб їх виявити, колеги з ЗЛМЗ залучали сторонні організації.

Тепер же гарантувати надійність стану конструкцій будівель і споруд їм допоможе бетоноскоп. Пристрій також відмінний помічник у підвищенні безпеки на підприємстві, адже може запобігти можливим випадкам травматизму.

- Бетоноскоп – різновид геолокаторов, він використовує електромагнітні імпульси для вивчення структури будівельних конструкцій та їх вмісту. Подібний пристрій дозволяє в певному сенсі не тільки дивитися крізь стіни, а й вивчати їх вміст. Він допомагає контролювати стан конструкцій та запобігати поширенню тріщин, також пристрій може знаходити й інші дефекти. Крім того, тепер у нас є можливість створювати 3D-проєкції стану будівель для подальшого виявлення й оцінки прихованих дефектів, що дозволить своєчасно вжити необхідних заходів, – розповів головний спеціаліст із надійності й діагностики обладнання ЗЛМЗ Олександр Радіонов.

Зараз прилад і програмне забезпечення налаштовують фахівці ЗЛМЗ. На його придбання завод направив близько 400 тис. грн.