Важлива новина 10.06.2021 Читати 7 хв

Нагороджено переможців загальнокорпоративного конкурсу з охорони праці та екології

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков вручив нагороди переможцям конкурсу в галузі охорони праці та промбезпеки, охорони здоров'я та навколишнього середовища. У числі кращих  ініціативи співробітників Північного, Інгулецького й Південного ГЗК, ММК ім. Ілліча.

Офіційне нагородження переможців конкурсу відбулося в Запоріжжі. Робота над проєктами проходила на підприємствах Групи Метінвест протягом року. Щомісяця в трудових колективах експертні комісії з ОП і ПБ проводили відбір цікавих проєктів за напрямками, потім визначали кращі за підсумками кварталу й року.

 

НАЙКРАЩІ ІНІЦІАТИВИ

 

У фінал конкурсу вийшли 15 ініціатив, з них чотири удостоєні премії генерального директора Групи Метінвест Юрія Риженкова.

 

Ефективне виробництво повинно бути безпечним та екологічним. Пріоритетами в ефективності підприємств Групи Метінвест є турбота про життя і здоров'я співробітників. Показово й те, що всі проєкти, які визнані кращими, мають не тільки ефект з точки зору екології, охорони праці або охорони здоров'я, а й впливають на операційні поліпшення.

— Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест.

ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВА БЕЗПЕКА

У цій номінації кращим визнано проєкт співробітників Північного ГЗК  начальника відділу навчання й розвитку персоналу Тетяни Іванченко та провідного спеціаліста з навчання Ірини Маркіної. За їхньої активної участі на комбінаті встановили динамічні тренажери-симулятори автосамоскида БелАЗ і 12-кубового екскаватора. Вони адаптовані під технологічні процеси та реальні умови робіт на ПівнГЗК, навіть враховують технологічні карти його кар'єрів. Так що можна й забути, що знаходишся на навчанні за тренажером, а не в реальній кар'єрній техніці. Програма дозволяє змінювати умови роботи, зокрема, час доби, погоду. Можна штучно створити позаштатну ситуацію, наприклад, відмова якихось систем та обвалення забою, чого не зробиш у реальних умовах виробництва. Система зафіксує та повідомить про всі помилки учня, якщо такі будуть. Таким чином можна максимально відточити свої навички, щоб не допускати помилок у реальній роботі й знати, як діяти в екстрених ситуаціях. Звичайно, тренажер не відміняє реальну практику, але дозволяє отримати необхідний початковий досвід, у тому числі, і з реагування на позаштатні ситуації.

Північний ГЗК один із перших у гірничо-металургійній галузі України встановив тренажери-симулятори для навчання працівників ключових професій. Завдяки набутим навичкам молоді фахівці швидко опановують техніку в кар'єрі. Крім того, використання стандартів нового покоління дає можливість мінімізувати виробничі ризики. Цю практику плануємо тиражувати й на інші професії.

Андрій СКАЧКОВ, генеральний директор Північного ГЗК.

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

У цій номінації нагорода дісталася працівникам ІнГЗК  лікарю з гігієни праці Наталії Авдан, начальнику екскаваторної дільниці Вадиму Зорі, менеджеру ОРЦПМ Вадиму Григоровичу, начальнику ВЛК Станіславу Капінусу та начальнику ВОП комбінату Олександру Лисецькому за впровадження електронної системи медичних оглядів (ЕСМО). Впроваджений на підприємстві комп'ютеризований комплекс автоматично без участі медперсоналу оцінює готовність співробітників до роботи, визначаючи температуру, тиск, пульс, серцебиття, виявляючи ознаки алкогольного або наркотичного сп'яніння. На підставі цього формується висновок про допуск людини до роботи. Вся процедура такого передзмінного огляду займає менше хвилини. У разі проблем зі здоров'ям система проінформує про це працівника та його керівника, щоб можна було своєчасно вжити необхідних заходів.

ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Переможцем визнано проєкт співробітників ММК ім. Ілліча  начальника відділу охорони навколишнього середовища Володимира Колодочки та начальника лабораторії захисту навколишнього середовища Юрія Гавриленка, які надійно захистили підземні води Маріуполя від впливу металургійних відходів (шлаку), що складуються в балці Грековата. Тут ведуться роботи з розширення існуючих відвалів. Їх дно автори запропонували застеляти спеціальними бентонітовими матами. На відміну від армованої ПВХ-мембрани, яка традиційно використовується в таких випадках, нове покриття більш надійне та стійке до впливу шлаку. Навіть якщо його гострі краї зашкодять поверхню мата, бентонітовий гель усередині щільно закриє дефект. Тому якщо піде дощ, вода від атмосферних опадів, забруднена шлаками, не просочиться в ґрунт.

Безпечна праця, життя та здоров'я співробітників завжди в центрі уваги Групи Метінвест. З кожним роком від працівників меткомбінату імені Ілліча надходить усе більше інноваційних і водночас конструктивних пропозицій у галузі охорони праці й навколишнього середовища. Проєкти стають більш змістовними й уніфікованими. Ми пишаємося досягненнями наших колег і вітаємо їх із високою оцінкою та перемогою в конкурсі,

Олег АСТАФ'ЄВ, директор з ОП, ПБ та екології меткомбинату імені Ілліча.

ФОКУСНИЙ НАПРЯМОК

Номінація додалася цього року. В мажах реалізації Дорожньої карти з ОП і ПБ були виділені фокусні напрямки, в яких традиційно трапляється найбільше важких травм. Це роботи на висоті, роботи, що вимагають блокування небезпечних джерел енергії (БМП), будівлі та споруди, залізниця, вантажопідйомні механізми. У нову номінацію потрапляють проєкти, покликані підвищити безпеку цих напрямків.

Ініціатори з ПвідГЗК  начальник служби рухомого складу Валерій Беденок, його заступник Роман Степанов, машиніст-інструктор локомотивних бригад Ігор Левченко та головний ревізор з безпеки руху Віктор Гуренко виготовили пристрій, що дозволяє знизити ризики травматизму при маневровій роботі залізничного транспорту. Він подає одночасно світлові та звукові попереджувальні сигнали, кріпиться на хвіст рухомого складу на неодімових магнітах, управляється дистанційно з кабіни локомотива завдяки спеціальному радіоканалу, не вимагає ніяких комунікацій для підключення й коштує в кілька разів дешевше аналогів.

Команди-переможці конкурсу отримали дипломи. Кожен співробітник-учасник команди – грошову винагороду в розмірі потрійного окладу.

Конкурс проєктів 2021 року в галузі охорони праці й промбезпеки, охорони здоров'я та навколишнього середовища на здобуття премії Генерального директора завершено. Починаємо новий конкурс! Участь у ньому це можливість не тільки поборотися за головний приз, а й поліпшити умови праці (свої та колег), підвищити рівень охорони праці й стати ініціатором важливих рішень, які будуть масштабовані на інші цехи.