Модернізація 11.11.2020 Читати 3 хв

На Азовсталі надійність електропостачання забезпечить «Діамант»

На меткомбінаті «Азовсталь» Групи Метінвест завершили впровадження інвестиційного проекту підтримки реконструкції високовольтних захистів, який підвищить надійність електропостачання основних цехів-споживачів електроенергії.

Старі високочастотні диференціально-фазні захисту замінили двома комплектами приладових модулів релейного захисту та автоматики (ПМ РЗА) «Діамант». На меткомбінаті до реконструкції основного швидкодіючого захисту ПЛ-110 кВ «Ілліч-Азовсталь №1 та № 2» на підстанції «ГПП-110/35/10 кВ» розпочали у 2019 році, замінивши колишні захисту на комплекти приладових модулів релейного захисту та автоматики « Діамант».

Принцип роботи «Діаманта» полягає у швидкому відключенні високовольтних вимикачів 110 кВ із двох сторін лінії електропостачання. При короткому замиканні новинка знеструмлює лінію електропостачання мілісекунди для захисту системи електропостачання від розвитку аварії та її пошкодження.

Нове обладнання захисту розробили та виготовили в Україні НВП «Хартрон-Інкор», а роботи з реконструкції захистів виконали співробітники ТОВ «Укренергопром». Наразі нові сучасні мікропроцесорні пристрої захисту проходять дослідну експлуатацію, співробітники центральної електротехнічної лабораторії перевіряють коректність їхньої роботи на сигнал.

«Успішний розвиток металургії можливий лише за впровадження сучасних технологій у всі виробничі процеси, як основні, так і допоміжні. Ми йдемо в ногу з часом. Для безперебійного забезпечення виробництва електроенергією та випуску якісної продукції посилили захист наших електромереж. Придбана новинка виключить помилкові аварійні відключення повітряних ліній, розвиток аварій у системі електропостачання підприємства, забезпечивши більш високий рівень захисту», - зазначив генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер ЦКІТІШВІЛІ.