Метінвест Політехніка 20.07.2021 Читати 4 хв

У Маріуполі почали будувати Метінвест Політехніку

Група Метінвест розпочинає будівництво університетського комплексу Метінвест Політехніки. В Маріуполі проєкту дали символічний старт.

Університетський комплекс розташується в центрі міста, на проспекті Миру, 105 А, позаду площі Свободи. Наразі ділянка площею приблизно 3,5 гектара порожня. Але вже у 2022 році тут з'явиться інфраструктура: навчальний корпус, гуртожиток, спортивний комплекс і парк. Для цього виш отримав необхідні для початку робіт дозвільні документи.

Символом старту проєкту став макет головного корпусу, який зібрали керівники Метінвесту, університету, Міносвіти й науки України, обласної та міської влади.

Метінвест Політехніка – грандіозний освітній та інфраструктурний проєкт. Для Маріуполя – це залучення до міста талановитої молоді, для країни – нова якість освіти, для майбутніх студентів – потрібні професії й гарантія працевлаштування. Ніщо не завадить нам збудувати університет мрії, якого ще не було в Україні. Впевнений, що перші студенти бакалаврату, набір яких планується у вересні 2022 року, навчатимуться вже в новому сучасному корпусі.

Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест.

– Це дуже потужний крок бізнесу, який показує, що сьогодні країна не має бути на задвірках світу, а повинна йти за передовими технологіями шостого технологічного устрою – саме в цьому задум розвитку цього університету. Це великий крок державно-приватного партнерства, який показує, що бізнес прагне освіти, науки, майбутнього, наповнення всіх тих позитивних процесів і подій, які мають відбуватися в Україні, високопрофесійними кваліфікованими кадрами. Мені дуже приємно, що саме на Донбасі, у кооперації з іншими закладами й за підтримки такого потужного інвестора, як Метінвест, відбувається ця історична подія, – сказав міністр освіти й науки України Сергій Шкарлет.

 

УНІВЕРСИТЕТ МАЙБУТНЬОГО 

 

Дизайн-проєкт навчального корпусу розроблений нідерландським бюро MASA Architects архітектора Хірокі Мацуура. Будівлю зведуть за найсучаснішими технологіями зі сталі Метінвесту.

 
Наразі Метінвест Політехніка не зупиняє роботу: формує штат, у якому вже 11 докторів і 22 кандидати наук, розробляє навчальні програми, продовжує отримувати ліцензії. Узгоджує з міжнародними партнерами умови щодо обладнання лабораторій, домовляється про їхнє залучення до освітньої роботи.
 
Для викладання у виші залучаються вчені та практики з Німеччини, Польщі, Португалії, а також українські педагоги з інших вишів і фахівці з Метінвесту.

Метінвест Політехніка – перший в Україні недержавний гірничо-металургійний університет, започаткований у червні 2020 року Групою Метінвест. У ньому зможуть навчатися люди, які обрали для себе технічні спеціальності, популярні на ринку праці. Найкращим студентам компанія гарантує перше робоче місце, фінансову й інші мотивації.