Металургія 18.04.2022 Читати 4 хв

На Запоріжсталі готуються до випуску першої партії чавуну після розконсервації

Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського ухвалила рішення щодо часткового виведення з режиму гарячої консервації підрозділів комбінату Запоріжсталь. Наразі на підприємстві розпочали роздування доменних печей № 3 та 4. Надалі поступово відновлюватимуться виробничі процеси на наступних переділах – сталеплавильному і прокатному.

Старший змінний майстер доменної печі № 3 Сергій Москальов працює на Запоріжсталі вже понад 20 років. Проте роздуванням доменної печі після консервації, яка тривала 33 дні, він, як і інші співробітники цеху, займався вперше в житті. Але завдяки злагодженій роботі колективу все пройшло вдало.

 Ніхто не очікував ні війни, ні того, що завод доведеться зупиняти на гарячу консервацію. Я понад 20 років працюю на комбінаті. Всяке траплялося: і кризи економічні, і зупинки на виконання ремонтних робіт були, але саме такої зупинки й такого запуску ніколи не було за всі роки моєї роботи.

За всю історію комбінату його зупиняли та запускали з нуля лише один раз – після Другої світової війни. Однак завдяки згуртованості та професійності нашого колективу ми впоралися.

У процесі запуску найвідповідальніша й найскладніша операція – це перший випуск. Ми спочатку його відкрили на печі № 4, потім на печі № 3. У нас іде боротьба за чавун, тут своя лінія фронту. Операції тут складні, робота важка, дуже відповідальна, необхідно мати зв’язок з усіма цехами комбінату. Але злагодженість у колективі напрацьована роками, тому впоралися. Для нас це неоціненний досвід, але кожен сподівається тільки на одне: аби такого більше ніколи не повторилося.

Зараз усі зусилля скеровані на відновлення логістики, щоб ми змогли безперервно отримувати сировину й відвозити продукцію. А ми працюватимемо, кожен на своєму місці, наближатимемо нашу перемогу та зробимо все для цього,  розповів Сергій МОСКАЛЬОВ.

Зараз на доменній печі № 3, де працює Сергій Москальов, трудяться горнові, майстер, газівники, водопровідники, машиністи шихтоподачі та машиніст крану ливарного двору. Під цілодобовим контролем технологів відбувається пуск і роздувка печі.

Старший горновий доменної печі Максим Курелюк каже, що запускати доменні печі після консервації достатньо складно.

 І фізично, і тому, що все це ми робимо вперше. Зазвичай випуск на доменній печі відбувається раз на дві години, зараз цей час вдвічі більший. Але робота ця надзвичайно важлива й потрібна. Для економіки дуже важливою є металургійна промисловість. Тож якщо є можливість працювати, треба це робити. У нас у Запоріжжі ситуація стабільна, тому нам треба продовжувати працювати та запускати виробництво. Віримо в перемогу і робимо свій внесок у неї,  поділився Максим КУРЕЛЮК.

Згідно з дорожньою картою розконсервації виробництва, комбінат Запоріжсталь також частково вивів із режиму гарячої консервації аглофабрику. Запущено три з шести агломашин з виробництва агломерату.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.