Безпека 10.02.2022 Читати 4 хв

На Північному ГЗК реалізують масштабні проєкти з промислової безпеки

На Північному комбінаті для безпечного пересування співробітників на території дробильної фабрики №3 збудували перехідний міст через залізничні колії. На будівництво компанія Метінвест  спрямувала  8,6 млн гривень.

Новий наземний перехід зв’язує адміністративно-побутовий корпус фабрики з виробничими будівлями комплексу циклічно-потокової технології Першотравневого кар’єру.

Пішохідний міст спроєктували згідно з вимогами, нормами та правилами промислової безпеки. Споруда понад сто метрів у довжину і більше двох метрів у ширину. Опори та прогонові будови металеві, їх висота понад три метри.

За словами дробильників, міст побудований в оптимальному місці. Маршрут пересування трохи збільшився, проте користуватися їм зручно. Завдяки сітчастому настилу мінімізовано ризик обмерзання. Крім того, на його поверхні не збирається дрібне сміття. Від опадів захищає покрівля з профнастилу, міст повністю освітлений у темний час доби.  

Для підприємств компанії Метінвест головними цінностями є життя та здоров'я співробітників. Ми впроваджуємо усі можливі заходи для зниження ризиків на виробництві. Один з масштабних проєктів минулого року – перехідний міст на дробильній фабриці №3. Також відкрили полігон для відпрацювання навичок під час роботи на висоті, придбали сучасні страхові системи для дробильників та залізничників, кондиціонери в тепловози, електронне обладнання для комплексного медичного огляду. Витрати на одного працівника сьогодні одні з найвищих по Україні і становлять 108,05 тисяч гривень на рік. Загалом, в 2021 році Метінвест інвестував в безпечну працю північан близько 640 млн гривень.

— Орландо ТОРРЕС МАЧАДО, директор з охорони праці, промислової безпеки і екології Північного ГЗК. 

Нагадаємо, будівництво скельного тракту циклічно-потокової технології у Першотравневому кар'єрі завершили в минулому році. Це наймасштабніший проєкт у гірничодобувній галузі за роки незалежності України.  Використання двох ліній ЦПТ продуктивністю 40 млн тонн гірничої маси на рік дозволило комбінату підвищити ефективність виробництва та зберегти обсяги видобутку руди на рівні 23 млн тонн на рік.