Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Модернізація 19.06.2020 Читати 5 хв

НА ММКІ ВСТАНОВИЛИ СУЧАСНУ СИСТЕМУ ОСВІТЛЕННЯ В ЦЕХУ ХОЛОДНОЇ ПРОКАТКИ

На меткомбінаті імені Ілліча Групи Метінвест реалізували ще один енергосервісний проєкт. У цеху холодної прокатки (ЦХП) встановили понад 600 енергоефективних стельових LED-світильників для підвищення рівня освітленості до 200 люкс та економних витрат електроенергії. Оновлення системи освітлення профінансувала та реалізувала «під ключ» компанія «Yasno-енергоефективність».

У межах проєкту в підрозділі було встановлено понад 600 енергоефективних LED-світильників бренду Philips, які забезпечують відповідність рівня освітленості робочих місць усім санітарним нормам. Крім того, замінили кабельно-провідникову продукцію на ділянках цеху. А в машзалі чотирикліткового стану встановили сучасні акумуляторні батареї для забезпечення режиму безперебійного електропостачання за першою категорією.

Завершили проєкт модернізації стельового освітлення в ЦХП у травні цього року. Ефект від реалізації – зниження витрати електроенергії близько 3 млн кВт-год/рік, або 5 млн. грн на рік.

На черзі – оновлення освітлення робочих майданчиків дільниць аглофабрики меткомбінату. У межах договору на модернізацію фахівці Yasno-енергоефективність планують встановити понад 1400 LED-світильників з гарантійним терміном експлуатації понад 5 років. Економія електроенергії при цьому становитиме понад 4 млн кВт-год/рік, або близько 6,4 млн грн на рік.

Як зазначив генеральний директор ММК імені Ілліча Тарас Шевченко, реалізація проєктів модернізації висвітлення в структурних підрозділах відіграє важливу роль у покращенні умов праці та підвищенні рівня безпеки на робочих місцях, а також дає можливість спрямувати заощаджені кошти на розвиток підприємства.