Модернізація 22.10.2020 Читати 4 хв

НА ММКІ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ РОБОТИ З РЕКОНСТРУКЦІЇ АГЛОФАБРИКИ

Добігає кінця найбільший екологічний проєкт в історії незалежної України – реконструкція аглофабрики меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест. Основні зусилля зосереджено на будівництві двоступеневої системи очищення агломераційних газів. Паралельно збудовано рукавний фільтр на ділянці шихтопідготовки аглофабрики. Масштабна реконструкція аглофабрики меткомбінату імені Ілліча триває вже протягом кількох років.

Поетапно модернізують агломашини та встановлюють сучасні аспіраційні системи. На агломераційних машинах ремонтують колектори відхідних газів, газоповітропроводи горна, замінюють складові ексгаустера та вакуум-камери. Також змінили технології виробництва та перейшли з використання коксу на антрацит. Через це проєкт відкоригували – замінили наявну очисну установку на ділянці підготовки шихти на новий ефективний рукавний фільтр ВУ-11, який уже пройшов випробування та запущено в роботу.


У центрі уваги залишається будівництво двоступеневої системи очищення газів, що відходять від агломашин. Перший ступінь очищення агломераційних газів дозволяє очистити пилогазовий потік від великої фракції пилу. На другому етапі – у рукавних фільтрах відбувається тонше його очищення. Також вони дають можливість фільтрації аглогазів і від сполук сірки. У зоні спікання аспіраційними системами вже обладнали всі 12 агломашин. Встановили необхідне обладнання на зоні охолодження другого аглокорпусу. На завершальній стадії роботи зі встановлення другого ступеня газоочищення на зоні охолодження в інших шести машинах.

Як зазначив генеральний директор меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Тарас Шевченко, наразі фахівці з Італії ведуть налагодження програмного забезпечення системи управління газоочисним обладнанням. З її допомогою працівники підприємства зможуть стежити за всіма технологічними процесами з моніторів комп’ютерів та оперативно реагувати в разі зміни параметрів.