Модернізація 28.01.2021 Читати 5 хв

На меткомбінатах раціонально використовують енергоресурси

На маріупольських металургійних активах Групи Метінвест успішно реалізують програму з енергозбереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів. На меткомбінаті «Азовсталь» за 2020 рік завдяки низці заходів заощадили понад 1,3 млн кубометрів природного газу, 78 тисяч тонн коксу і 101,5 млн кВт/г електроенергії.

Річний ефект склав 15,2 млн доларів США. Для досягнення позитивної динаміки скорочення витрати дорогих енергоресурсів у вапняно-випалювальні цеху модернізували вихрові насадки пальників обертових печей № 1, 4, у товстолистовому розширили сортамент марок сталі для нагріву «теплим всадом», а в великосортному прокатному цеху замінили груповий привід рольгангів стану «650» на індивідуальний. 

 

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

 

На меткомбінаті «Азовсталь» за 2020 рік завдяки низці заходів заощадили понад 1,3 млн кубометрів природного газу, 78 тисяч тонн коксу і 101,5 млн кВт/г електроенергії.

 

Особливо ефективними щодо економії стали заходи зі збільшення питомої витрати пиловугільного палива (ПВП) в доменному цеху підприємства. В межах програми енергозбереження була підвищена температура гарячого дуття на повітронагрівачах № 13 і 14 доменної печі № 4, виконано їх торкретування й шоткретування шахти доменної печі № 2, підібрана оптимальна швидкість витікання дуття з повітряних фурм для забезпечення повного згоряння вуглецю ПВП і температура горіння коксу від 2000 ° С до 2180 ° С для помірно розвинутого центрального ходу доменної печі.

Енергоефективність є однією з умов розвитку підприємства. Ми стежимо за світовими тенденціями, акумулюємо досвід української металургії та знаходимо енергозберігаючі рішення. Реалізація програми енергозбереження, підтримка працездатності обладнання на належному рівні, проведення капітальних ремонтів з елементами реконструкції та модернізації обладнання дозволяють нам постійно знижувати енергетичну складову в собівартості продукції.

— Енвер ЦКІТІШВІЛІ, генеральний директор меткомбінату «Азовсталь».

Також у 2020 році продовжувалась реалізація спільного проєкту з YАSNO Efficiency щодо модернізації стельового освітлення в структурних підрозділах меткомбінату «Азовсталь», що дозволило значно скоротити витрату електроенергії та забезпечити необхідний для комфорту співробітників рівень освітленості в цехах.