Екомодернізація 05.03.2021 Читати 4 хв

Металургія стає чистішою: на комбінаті Азовсталь встановлять нові фільтри

У вапняно-випалювальному цеху меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест приступили до реалізації відразу чотирьох проєктів  встановлення локальних і рукавних фільтрів на чотирьох дільницях. Це дозволить знизити екологічне навантаження на місто та підвищити безпеку праці співробітників.

Загальні інвестиції компанії в модернізацію підрозділу – 358 млн грн. У вапняно-випалювальному цеху (ВВЦ) меткомбінату «Азовсталь» реконструюють аспіраційне обладнання на чотирьох дільницях. Роботи проведуть по всьому технологічному ланцюжку – в будівлі завантаження, на складі вапна, дільницях завантаження-вивантаження й обертових печей № 1-4.

Усього на дільницях ВВЦ встановлять 54 локальних і 7 плоскорукавних фільтрів для вловлювання пилу. Вони будуть забезпечені системою саморегенерації. Додатково, для продувки фільтрів чистим і сухим повітрям, встановлять три модульних компресорних станції (МКС).

Використовуючи циклічність технологічних процесів у підрозділі, процес монтажу нових фільтрів можна здійснити без зупинки виробництва. Спочатку обладнання підготують до монтажу, а в період технологічних зупинок дільниць виконають його установку. Крім того, щоб зменшити запиленість на складі вапна, встановлять 24 пристрої безпилового завантаження.

Він являє собою телескопічний розвантажувальний механізм, який опускається в закритий вагон із центральним завантаженням. Усе витіснене з вагона повітря з пилом буде відразу вловлюватись вбудованими фільтрувальними елементами. Це дозволить створити на дільниці більш безпечні та комфортні умови роботи.

 

У січні закупили все необхідне обладнання та розпочали його поетапну поставку на меткомбінат. Уже отримали вентилятори, модульну компресорну станцію і першу партію локальних фільтрів. Очікуємо з Німеччини поставку семи плоскорукавних фільтрів, для перевезення яких задіяні одинадцять вантажівок, – повідомив заступник начальника ВВЦ з інжинірингу меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Антон Демченко.

Зараз на території цеху підрядники готують місце для установки МКС і монтують укриття для установки локальних фільтрів. Також додатково опрацьовується монтаж обладнання з авторським і технічним наглядом.

 

Ми продовжуємо модернізувати меткомбінат, покроково створюючи сучасне чисте підприємство з виробництва металопродукції. Цього року відразу чотири екологічних проєкти будуть реалізовані у вапняно-випалювальному цеху, де після введення в експлуатацію всіх фільтрів вміст пилу в очищених викидах  аспіраційних установок буде на рівні європейських показників – менше 20 міліграмів на кубічний метр, – зазначив генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер Цкітішвілі.

Нагадаємо, Група Метінвест покроково виконує взяті на себе зобов'язання з модернізації меткомбінатів «Азовсталь» та імені Ілліча. Інвестиції компанії в екологічні проєкти двох меткомбінатів за п'ять років склали 8,84 млрд грн. У підрозділах підприємств модернізували промислові агрегати, встановивши ефективні очисні системи, завдяки цьому викиди від них тепер не перевищують гранично допустимих значень.