Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Екологія 17.04.2020 Читати 5 хв

ЗЕЛЕНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПИЛОПОДАВЛЕННЯ

У межах виконання Криворізької екологічної програми-2025 Північний ГЗК компанії Метінвест завершив експеримент із висадки на хвостосховище курая іберійського. Проєкт дозволить закріпити поверхні, що пилять, і знизити техногенне навантаження на навколишнє середовище.

Висаджування кураю – частина комплексної програми підприємства, спрямованої на розв'язання екологічних питань. Рослина виносить посуху та засоленість ґрунту, добре росте на скелястих поверхнях та пісках. Завдяки кулястим кронам здатна утримувати на одному гектарі до тонни пилу на рік.

Екологи комбінату провели експеримент спільно з фахівцями «Центру екології та розвитку нових технологій» у два етапи. На першому етапі підготували «мулову подушку» і засіяли схили дамб, на другому – розсадили курай на поверхнях, що пилять, охопивши чотири гектари гідроспоруди.

Наступний крок – закріплення карт хвостосховища хімічним реагентом кемпеланом, який утворює стійку гнучку скоринку та запобігає появі та поширенню пилу протягом тривалого періоду.

«Північний ГЗК системно реалізує заходи, які сприяють покращенню екологічної ситуації у Тернівському районі. Ми проводимо рекультивацію та озеленення санітарно-захисних зон. Поряд із зеленими технологіями в боротьбі з пилом використовуємо природні мінерали та хімічні реагенти, потужну водополивальну техніку. У межах екопрограми продовжуємо будівництво газоочисних споруд на випалювальній машині. У буровибухових роботах використовуємо сучасні вибухові речовини, внутрішню та зовнішню гідронабійки», – розповів директор з охорони праці, промбезпеки та екології Північного ГЗК Орландо Торрес Мачадо.

Нагадаємо, лише минулого року на виконання екологічних заходів криворізькі підприємства Метінвесту спрямували зо 4 млрд гривень.