Модернізація 14.12.2021 Читати 4 хв

На Дніпровському коксохімзаводі ремонтують кисневий блок

У киснево-компресорному цеху металургійного підрозділу ДКХЗ капітально ремонтують повітророзподільну установку. На ремонт обладнання Група Метінвест спрямувала 19,5 млн гривень.

Ремонтні роботи проводять на основній виробничій дільниці – кисневому блоці АКАр-40/35. Тут отримують кисень, необхідний для виробництва чавуну і сталі, а в умовах пандемії – життєво необхідний продукт для лікарень України. Завдяки потужній установці кисень сепарують з повітря, очищують, стискають, а далі використовують у виробництві.

Також кисень використовують українські медзаклади, з жовтня Група Метінвест разом із Міністерством охорони здоров’я України активно допомагає медикам, забезпечуючи необхідним газом більше 100 лікарень країни.

В ході ремонту буде оновлено основне обладнання – турбодетандер, замінять два теплообмінники для охолодження повітря. Спеціалісти відремонтують запірно-регулюючу арматуру, трубопроводи, систему повітряно-водяного охолодження та інші механізми і обладнання. Будуть внесені зміни у програмне забезпечення управління кисневим блоком, це підвищить надійність роботи агрегату. Фахівці Дніпровського коксохіму використали досвід колег з меткомбінату «Азовсталь» щодо ремонтів кисневих блоків.

Відновлення основного обладнання металургійного підрозділу ДКХЗ – ключова задача, поставлена перед підприємством. У цехах системно проводяться ремонти. Наразі триває капітальний ремонт повітророзподільної установки у киснево-компресорному цеху. Ця дільниця виконує важливі завдання із забезпечення киснем виробництва. А з початком пандемії коронавірусу ще й додатково працює одним із пунктів відвантаження високоякісного кисню для лікарень України. У Кам’янському ДКХЗ постачає кисень опорним лікарням №7 та №9, з початку жовтня для українських медиків завод відвантажив 700 тонн продукту.

— Дмитро ЛИППА, генеральний директор Дніпровського коксохімічного заводу.