Модернізація 07.05.2022 Читати 7 хв

На Центральному ГЗК автоматизують роботу устаткування з виготовлення обкотишів

Спеціалісти Центрального гірничо-збагачувального комбінату адаптують виробничі процеси до реалій сьогодення. Щоб не зупиняти виготовлення продукції під час повітряних тривог, реалізували проєкт, який дозволяє керувати устаткуванням фабрики огрудкування дистанційно.

У межах проєкту в бомбосховищі встановили пульт управління автоматизованими змішувачами шихти Eirich та випалювальної машини ОК-324. На дільницях, що потребували постійного нагляду, налагодили дистанційне управління, а в бункерах, до яких надходить концентрат зі збагачувальної фабрики, змонтували радарні датчики. Показники вивели на екран оператора для регулювання наповнення бункерів, швидкості й напрямку руху конвеєру.

Паралельно на дільниці огрудкування автоматизували систему подання шихти до чаш огрудкування та сирих обкотишів на термічну обробку.

– Щоб налагодити роботу фабрики у воєнний час, ми врахували всі можливі ризики, які могли б вплинути на виробничі процеси та якість готової продукції. Технологи, енергетики, механіки й спеціалісти бюро автоматизованих систем управління надали пропозиції, котрі забезпечили безперебійну роботу обладнання без нагляду працівників протягом трьох годин,  зазначив Андрій ЖИЛКІНСЬКИЙ, начальник фабрики огрудкування Центрального ГЗК.

Для ефективного керування процесами й оперативної зупинки устаткування в разі непередбачених ситуацій фахівців фабрики ознайомили з оновленим програмним забезпеченням.

– Зусиллями всієї професійної команди ми перші в Україні освоїли виготовлення обкотишів, а торік закріпили свої позиції на світовому металургійному ринку. Операційні покращення, які запропонували наші співробітники, дозволили підприємству ефективно працювати й виконувати виробничу програму в складний для нашої країни час. Реалізація таких проєктів важлива не тільки для комбінату, а й для економіки всієї країни, – підкреслив Дмитро ШЕВЧИК, генеральний директор Центрального ГЗК.

Нагадаємо, що з метою енергозбереження на випалювальній машині ОК-324 Центральний комбінат використовує біопаливо. Наразі показник заміщення природного газу соняшниковим лушпинням складає 42,25 %. Це дозволило з початку 2022 року зменшити витрати газу та зекономити 44,6 млн гривень.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.