КСВ 31.07.2017 Читати 4 хв

Музей просто неба ММКІ

ММК ім. Ілліча реалізував незвичайну та цікаву ідею – на території управління навчання та розвитку персоналу презентували музей просто неба. Тут розташувалися експонати з добрим стажем: вони розповідають про історію підприємства, але за своїми габаритами не змогли стати частиною експозиції великого музею. 

У навчальному центрі завжди багатолюдно, тут навчаються не лише співробітники ММК ім. Ілліча. Тому численним відвідувачам цікаво буде подивитися на ці механізми і пристрої. Своє століття вони вже відслужили і давно не використовуються на виробництві. Натомість чудово демонструють, як розвивалася металургія та комбінат зокрема. Найстарішому експонату – майже сотня років! До сьогоднішнього дня збереглася англійська засувка, виготовлена 1920 року.

Працювала вона у ТЕЦ-1 та використовувалася на трубопроводах енергетичних комунікацій як запірний пристрій. Ще один раритет – тигельна друкарська машина 1933 року випуску. Вона на два роки старша за радіально-свердлильний верстат, який теж став частиною історії. Свого часу за допомогою нього робили отвори у різних деталях великих розмірів.

Тепер усі відвідувачі навчального центру можуть прийти сюди на навчання, а заразом і поповнити знання з історії комбінату. Та й взагалі, будь-який музей – це цікаво та корисно. Адже в експонатах завжди живе історія, а без історії немає сьогодення та майбутнього.