Модернізація 04.08.2021 Читати 3 хв

Азовсталь придбав потужний трансформатор

На меткомбінаті Азовсталь Групи Метінвест постійно стежать за працездатністю промислових агрегатів усіх рівнів, ремонтуючи та купуючи нове обладнання. Так, у цеху мереж і підстанцій (ЦМП) замінили силовий трансформатор на більш потужний. Інвестиції в оновлення устаткування 15,5 млн грн.

В ЦМП Азовсталі на підстанції АРЗ-10 використовували силовий трансформатор Т-1. Під час вимірювань технічних характеристик трансформатора й відбору проб масла виявили дефекти обмоток усередині бака, у зв'язку з чим  ухвалили рішення про заміну трансформатора.

Його замінили на більш сучасний і потужний трифазний двообмотувальний агрегат, із природною циркуляцією масла та примусовим обдувом повітря, з регулюванням напруги під навантаженням – ТРДЦН-80000/110/6/6. Передбачений термін експлуатації новинки становить 30 років.

Проєкт із заміни трансформатора забезпечує безперебійність електропостачання основного енергетичного обладнання конвертерного й доменного цехів. Тип трансформатора обрали відповідно до існуючого робочого проєкту, але було ухвалено рішення щодо збільшення встановленої потужності трансформатора, щоб уникнути його перевантажень у момент запуску енергоємних споживачів.

— Віктор БОЛОТОВ, начальник цеху мереж та підстанцій Азовсталі.

У цеху мереж та підстанцій на кінець 2021-го – початок 2022 року запланована заміна ще двох силових трансформаторів класу напруги 110 кВ.