Кар'єра 20.09.2021 Читати 7 хв

Молодь Метінвесту: перезавантаження

Молодіжний форум «Молодь Метінвесту – Робімо українське» об'єднав 100 співробітників із 22 підприємств Групи.

Цього року молодіжний форум проходив на узбережжі Азовського моря – у селі Новокостянтинівка Запорізької області. У ньому взяли участь найбільш активні, енергійні та цілеспрямовані представники молоді підприємств.

Я радий, що після року вимушеної паузи, викликаної карантинними обмеженнями, нам удалося зустрітися наживо. За цей час багато що змінилося: до Метінвесту приєдналися гірники Покровської вугільної групи, металурги МП ДКХЗ. Отже – і нові молоді співробітники. Наразі молодь Метінвесту – це практично на 80% оновлений склад. Тому нам було важливо познайомитися між собою, встановити діалог та «перезавантажитися»,

розповідає директор департаменту взаємодії з громадськими організаціями Групи Метінвест Михайло ЦУРКАН.

МОЛОДЬ У ЦИФРАХ

Зараз у Групі Метінвест працює понад 28,4 тисячі молодих фахівців у віці від 18 до 35 років. Це третина від загальної кількості працівників. На підприємствах сформовано 18 молодіжних організацій, з яких 4 – за останній рік: у Метінвест Бізнес Сервіс, Метінвест Діджитал, МРМЗ та ЗКГЗ.

 
Цього року молодь Метінвесту отримала новий логотип
 
НОВЕ ПОКОЛІННЯ
 
Форум стартував з офіційної частини. Учасникам представили оновлену молодіжну політику компанії, її місію, ідеологію і принципи, що ґрунтуються на інтересах та особистій ініціативі молодих фахівців.
 
Щоб краще зрозуміти їхні потреби й мотивацію, провели масштабне соціологічне опитування. Воно показало, що в умовах нової реальності та розвитку технологій 30-35 років – найпродуктивніший вік, до якого співробітники досягають особистої і професійної зрілості. А тому готові брати участь не лише в соціальних, волонтерських і розважальних проєктах. Як лідерів змін їх цікавлять програми сталого розвитку компанії та міст присутності. Вони хочуть індивідуального визнання й чітко бачать свій кар'єрний маршрут. І загалом готові вступати в більш серйозний діалог.

СИСТЕМА ВИЗНАННЯ

Щоб заохотити таких співробітників і дати їм можливості для зростання, з 1 вересня в Метінвесті запрацювала нова система визнання молоді. Вона враховуватиме всі факти участі співробітників до 35 років у соціальних і виробничих корпоративних проєктах підприємства й компанії за п'ятьма напрямками. За це нараховуються бали, які допоможуть скласти рейтинг серед молодих працівників та оцінити їхню особисту залученість. За підсумками року найактивніших чекає додаткове заохочення від Метінвесту.

Роботу системи вже випробували під час пілотного 6-місячного запуску на 14 підприємствах компанії. За цей час свої бали отримали майже 4300 молодих співробітників, які взяли участь у реалізації 191 проєкту. Лідерів рейтингу оголосили й нагородили якраз під час молодіжного форуму.

ПІДСУМКИ ПІЛОТНОЇ ЧАСТИНИ ПРОЄКТУ

Виробнича соціалізація – Ігор Онищенко, майстер, ММКІ.

Якість трудового життя – Ігор Антипенко, спеціаліст із планування, ІнГЗК.
Навчання та розвиток – Гліб Тарасюк, провідний спеціаліст, МБС.
Турбота про здоров'я та виробничу безпеку – Олексій Булгаков, майстер, ММКІ.
Мобілізуюча комунікація – Іван Харченко, дробильник, ПівдГЗК.

Найкращим молодіжним лідером серед підприємств став провідний спеціаліст Запоріжсталі Анатолій Ширма.

 

ЧАС ДЛЯ ІДЕЙ

П'ять напрямків, за якими нагородили співробітників, прийняли за основні для молоді. Це виробнича соціалізація, якість трудового життя, навчання й розвиток, турбота про здоров'я та виробнича безпека, мобілізуюча комунікація. Вони стали основою концептуальної моделі сталого розвитку молоді. Щоб познайомитись з нею ближче, серед учасників форуму організували пізнавально-розважальний квест.

Також, за традицією, гостям запропонували виконати завдання. Робота проходила в командах, що складалися з представників різних підприємств компанії, по 10 осіб у кожній. Це допомогло їм розширити своє коло знайомств і дізнатися, чим живе молодь на інших підприємствах Групи. Кожна команда мала придумати по 2-3 проєкти, але не більше одного в напрямку. Для цього детально сформулювати концепцію, а потім презентувати перед учасниками форуму. Підсумком взаємодії молоді стали близько 20 креативних кейсів, які планують реалізувати вже наступного року. Переможцям квесту та командам, які представили найкращі проєкти, вручили пам'ятні подарунки.

На форумі був час і для неформального спілкування, конкурсів та спортивних змагань

ЩО В ПЛАНАХ?

Молодь уже запланувала пріоритетний вектор розвитку на 2022 рік. Окрім нової системи визнання, молодіжка реалізує й інші загальнокорпоративні проєкти. Серед них – «ТОПи ближчі до народу», «Металургійний хакатон», «Молоді лідери Метінвесту» та інші.

– Для нас участь у такому масштабному молодіжному заході була новинкою, оскільки в Метінвест Бізнес Сервіс команда молодіжки сформувалася лише цього року. Здобули класний спільний досвід роботи над проєктами з активом з інших підприємств, дізналися про корпоративні ініціативи, які реалізуються в компанії для молоді, внесли свої пропозиції щодо розвитку молодіжного руху. З'явилося багато нових корисних знайомств, нас уже запросила молодіжка ЦГЗК взяти участь у велопробігу. В перспективі зможемо створювати й інші цікаві колаборації з колегами, – повідомила Анастасія КОВТУН, молодіжний лідер МБС (Кривий Ріг).

– Хочемо окремо наголосити на активності учасників. У своїх командах вони виявили себе справжніми лідерами – сміливо організовували колективну роботу та не боялися генерувати нові ідеї в індивідуальних сетах. Ви всі – молодці! – Рада молодих спеціалістів Азовсталі.

У СУПЕР-СКЛАДІ

Ще одним ключовим етапом форуму стали вибори нового керівного складу. Молодіжний рух Метінвесту очолив регіональний менеджер департаменту взаємодії з громадськими організаціями Групи Метінвест Сергій Власенко. Також методом відкритого голосування обрали віцепрезидента й лідерів за напрямами, які відповідатимуть за їх розвиток. Наразі завдання – створити ефективну оргструктуру на підприємствах.

НОВА ОРГСТРУКТУРА «МОЛОДЬ МЕТІНВЕСТ»

Президент – Сергій Власенко, КК; Віцепрезидент – Денис Єфименко, Запоріжсталь; Лідери за напрямами: Виробнича соціалізація – Олег Соловей, МП ДКХЗ; Якість трудового життя – Ігор Антипенко, ІнГЗК; Навчання та розвиток – Валерія Заїка, Запоріжсталь; Турбота про здоров'я та виробничу безпеку – Вікторія Кондратенко, КРМЗ; Мобілізуюча комунікація – Тетяна Марініна, МП ДКХЗ.

– У молодіжці я вже понад сім років. Був лідером структурного підрозділу в молодіжній організації Запоріжсталі, очолюючи різні проєкти. Тому не з чуток знаю, чим живуть мої колеги, які мають потреби й інтереси. У мене є чіткий план розвитку молодіжного руху Метінвесту. Хочу, щоб молодих фахівців у нашій компанії сприймали як зрілих людей, які можуть покращити виробництво, умови праці, бути надійними помічниками та наставниками, – каже Сергій ВЛАСЕНКО. – Дякую всім за участь у форумі, за підтримку, довіру й залучення. Впевнений, що разом ми зможемо реалізувати багато корисних проєктів для особистої самореалізації та успіху всієї компанії.