КСВ 15.12.2021 Читати 4 хв

Метінвест допоможе Маріуполю з модернізацією системи централізованого теплопостачання

У Маріуполі підписали тристоронній договір між Північною екологічною фінансовою корпорацією NEFCO, муніципалітетом та меткомбінатом «Азовсталь» Групи Метінвест щодо реалізації інвестиційного проекту з модернізації систем централізованого теплопостачання.
 

Договір підписали Посол Швеції в Україні Тобіас Тіберг, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко та виконувач обов'язків генерального директора, директор з технології та якості МК «Азовсталь» Групи Метінвест Дмитро Зотов.

Модернізація систем централізованого теплопостачання за участю МК «Азовсталь» Групи Метінвест дозволить забезпечити мешканців Лівобережного району міста якісним теплоносієм.

Суть проекту полягає в тому, що «Азовсталь» подаватиме вторинну пару з мереж підприємства на котельню «Маріупольтепломережі». А котельня, у свою чергу, у зворотний бік направить конденсат, що утворився з цієї пари. Він дозволить покращити водно-хімічний режим для нашого металургійного та енергетичного обладнання.

— Дмитро ЗОТОВ, виконувач обов'язків генерального директора, директор з технології та якості МК «Азовсталь» Групи Метінвест. 

Проект наближає Маріуполь до європейських стандартів енергоефективності та якості надання муніципальних послуг. Дякую партнерам за можливість переймати найкращі світові практики. Через такі спільні проекти ми створюємо якісну послугу для маріупольців та підвищуємо рівень комфорту життя людей.

— Вадим БОЙЧЕНКО, маріупольський міський голова. 

Сподіваюся, що стратегічне рішення спільно працювати над питанням енергоефективності справді виправдає себе. Для України це не лише питання клімату, а й національної безпеки. Щодо економічної сторони, то заощадження, які можна зробити завдяки вірній стратегії енергоефективності, – вражаючі.

— сказав Посол Швеції.

Для впровадження в життя розробленого енергоефективного проекту планується монтаж паропроводу та конденсатопроводу між комбінатом «Азовсталь» Групи Метінвест та міською котельнею. Виробниками вторинної пари виступлять конвертерний та товстолистовий цехи, а також цех рейкових скріплень, транспортувальником пари та споживачем конденсату стане теплосиловий цех металургійного підприємства. «Азовсталь» планує постачати місту 4258 тонн пари на місяць.