Модернізація 09.02.2022 Читати 4 хв

Метінвест надіслав 33 млн грн на модернізацію рухомого складу ММКІ

У цеху рухомого складу управління залізничного транспорту Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча Групи "Метінвест" модернізують рухомий склад. У трьох тепловозах серії ТГМ 4 замінили дизельні двигуни. Інвестиції склали понад 33 млн. гривень.

Тепловози серії ТГМ4 використовуються для виконання маневрової роботи на станціях меткомбінату імені Ілліча для забезпечення роботи доменного, конвертерного цехів та аглофабрики. На трьох таких агрегатах заводські дизельні мотори практично виробили свій ресурс і вимагали постійного ремонту з використанням дорогих запасних частин, що призводило до зростання простоїв. Було ухвалено рішення про проведення ремоторизації тепловозів.

Штатні дизелі 211Д3 тепловозів були замінені на мотори CUMMINS QST-30L1 та САТ С-27. При рівній потужності, вони споживають на 20-30% менше палива, мають більшу надійність, меншу вагу і габарити порівняно з колишніми. Крім того, двигуни цих марок не вимагають доливання олії між інтервалами проведення технічного обслуговування.

З метою повного відновлення технічних характеристик тепловозів було здійснено не лише заміну дизеля, а й проведено повний капітальний ремонт колісних пар, гідропередачі, електромашин, автогальмівного обладнання та електропроводки, замінено компресори. Встановлено світлодіодне обладнання: буферні ліхтарі, прожектори, дизельне та підкузовне освітлення.

Для покращення умов праці локомотивної бригади, кабіни машиністів додатково обладнали кондиціонерами, мікрохвильовими печами та холодильниками. Змінився і зовнішній вигляд тепловозів.

«З урахуванням значної вартості нових тепловозів, проведення ремонту з паралельною ремоторизацією локомотивів – економічно обґрунтоване рішення з невеликим терміном окупності. Це дозволило значно скоротити витрати пального та мінімізувати випадки простою рухомого складу. У рамках інвестиційних проектів меткомбінату імені Ілліча вже заплановано ремоторизацію ще п'яти тепловозів», – зазначив керівник проекту, начальник цеху рухомого складу УЖДТ меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Сергій МІЩЕНКО.