Модернізація 14.12.2021 Читати 4 хв

На Азовсталі модернізують конвертерний цех

У конвертерному цеху підприємства «Азовсталь» Групи Метінвест продовжується реалізація масштабного проекту з реконструкції газоочисних систем, який має на меті зниження екологічного навантаження. На будмайданчик постачають необхідне обладнання, а паралельно ведеться укрупнене складання металоконструкцій. Закінчення робіт заплановане у 2022 році.

У рамках проекту вже завершили відновлювальний ремонт пароперетворювача №2 та перенесення енергоестакади. Відремонтували пароперетворювач №3, випарник І-600 та деаератори №№1-2. Під час ремонту пароакумуляторів №4-6 виконали демонтаж теплової ізоляції, дифузорних труб та сопел колектора, що роздає, жалюзійної сепарації. Продовжуються роботи з очищення внутрішньої поверхні пароакумуляторів, ремонту дифузорних труб та виготовлення сепарації акумуляторів №1-3.

Наразі основні сили зосереджені на роботах з розробки котловану під будівництво бункерів збору великого пилу, бетонування рукавного фільтра та фундаментів електрофільтру. Ведеться укрупнене складання металоконструкцій рукавного фільтра. Найближчим часом заплановано роботи з розробки котловану під будівництво естакади газоходів неорганізованих та організованих викидів.

— Тимур БОЖКО, старший майстер із ремонту обладнання конвертерного цеху меткомбінату «Азовсталь».

На підприємство вже поставлено конденсатні насоси, комплексну трансформаторну підстанцію, апарати повітряного охолодження. Постачання ще одного апарату з баком конденсату планується до кінця цього року. Найближчим часом прибудуть сепаратори, розширювачі періодичного продування, додаткове теплообмінне та насосне устаткування. 

Цього року у конвертерному цеху меткомбінату «Азовсталь» стартував масштабний екологічний проект – реконструкція газоочищення конвертерів № 1 та 2. За проектом очищення конвертерних газів здійснюватиметься на двох сухих газоочищеннях на базі електрофільтрів. Також навколо конвертерів будуть встановлені спеціальні укриття для локалізації неорганізованих викидів у процесі заливання чавуну з подальшим їх очищенням на рукавному фільтрі.

— Лілія БУДРЕВИЧ, начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату "Азовсталь" Групи Метінвест.

Нагадаємо, технічний проект реконструкції газоочисних систем конвертерного цеху меткомбінату "Азовсталь" розробила компанія Primetals Technologies Austria GmbH, яка постачає все необхідне обладнання для його реалізації. Генеральний підрядник проекту - "Метінвест Інжиніринг".