Екомодернізація 04.03.2021 Читати 6 хв

З акцентом на екологію: ММКІ вдосконалить виробничі процеси

За дев'ять років на ММК імені Ілліча Групи Метінвест у межах Програми охорони та оздоровлення навколишнього середовища Маріуполя реалізовано понад 16 екологічно значущих проєктів реконструкції та модернізації виробничих потужностей меткомбінату. Група Метінвест покроково просувається до чистого металургійного виробництва. У 2021 році екомодернізація переділів підприємства триває. Про це під час спілкування з журналістами розповів начальник відділу охорони навколишнього середовища ММК імені Ілліча Володимир Колодочка.

 

Розуміючи відповідальність перед громадою, багато заходів програми виконали навіть раніше встановлених термінів. Буквально за рік з невеликим усі наші доменні печі були оснащені азотним пилопригніченням при зливі чавуну в ківш. Оперативно виконана реконструкція конвертерів № 2 і № 3 з удосконаленням системи газоочищення. Повністю реконструйовано систему газоочищення в міксерному відділенні конвертерного цеху. Виведено з експлуатації всі мартенівські печі, – зазначив Володимир Колодочка.

Завершено найбільший екологічний проєкт не тільки в історії меткомбінату та Групи Метінвест, але й в історії України – реконструкція аспіраційних систем агломераційної фабрики підприємства. На аглофабриці впроваджена двоступенева система очищення, яка складається з групових циклонів, що забезпечують уловлювання великих частинок пилу, і рукавних фільтрів, де відбувається більш тонке доочищення.

Ця система також дозволяє очищати агломераційні гази, що відходять, і від сполук сірки. Реалізація цього проєкту дозволяє досягати концентрації пилу в очищених аглогазах значно нижче нормативів, що діють на території України. Роботи велися більше семи років. Вартість реконструкції склала 160 млн доларів.

Продовжується впровадження сучасних технологій у виробництво. Зокрема, установка автоматичних систем регулювання процесу спалювання палива в нагрівальних колодязях дозволила вивести з експлуатації нагрівальні колодязі листопрокатного цеху «1700». Введено в експлуатацію рукавні фільтри на дільниці приймання вапняку вапняно-обпалювального цеху. У 2020 році в доменному цеху виконано будівництво аспіраційних систем ливарного двору з реконструкцією існуючої аспіраційної системи підбункерних приміщень доменної печі № 3. На черзі – реконструкція домни № 5, роботи вже розпочато.

Проведено реконструкцію господарсько-побутової каналізації в північній частині меткомбінату, що дозволило виключити потрапляння господарсько-побутових стоків у промислову каналізацію. Також при заборі води з річки Кальміус виключена можливість потрапляння малька завдяки оснащенню водозаборів градієнтною системою рибозахисту.

Ведуться роботи з переробки металургійних шлаків. За допомогою установок «АМКОМ» зі шлакосировини витягується залізовмісна фракція, що використовується у виробництві. Як добавки в шихту при виробництві агломерату використовуються шлами.

Підводячи підсумки виконання заходів, начальник відділу охорони навколишнього середовища ММК імені Ілліча Групи Метінвест Володимир Колодочка підкреслив, що навіть попри пандемію коронавірусу, на підприємстві, з урахуванням коректив і спецзаходів, виконувалися капітальні та планово-попереджувальні ремонти обладнання, яке грає важливу роль у промисловій екології , а головне – продовжена реалізація всіх запланованих проєктів екомодернізаціі.