Модернізація 19.01.2021 Читати 4 хв

ММКІ модернізує доменне виробництво

На металургійному комбінаті імені Ілліча Групи Метінвест, слідом за доменною піччю № 3, сучасні аспіраційні установки встановлять і на доменній печі (ДП) № 5. Основні будівельні роботи планують завершити вже влітку цього року. Інвестиції в будівництво аспіраційних установок ливарного двору та підбункерних приміщень п'ятої домни складуть 26 мільйонів доларів США. Екологічна модернізація на підприємствах Групи Метінвест триває, незважаючи на те, що пандемія в 2020 році практично паралізувала світовий ринок.

Промислові підприємства від Китаю до Великобританії були змушені захищати свої виробничі потужності. Уряди ЄС і Китаю ухвалили низку заходів щодо обмеження функціонування промислових підприємств. Підрядні організації не виїжджали за межі своїх країн. Були вкрай обмежені поставки обладнання й запчастин між країнами. На реалізації екологічних проєктів Групи Метінвест також відбилися глобальні світові зміни. Всі сили кинули на завершення найбільшого в історії України екологічного проєкту – модернізацію аглофабрики. У 2020 році також було заплановано будівництво ще однієї аспіраційної установки в доменному цеху, але виникли складнощі з доставкою обладнання для ремонтів і будівництва в інших підрозділах. Останні дані показали, що ДП № 5 потребує модернізації більше, ніж ДП № 2.

Діючи на основі Дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами №1412336600-44, прийнято рішення про першочергову модернізацію доменної печі № 5 на ММКІ, що має велику продуктивність і знаходиться в безпосередній близькості до об'єктів соціальної сфери, зокрема до загальноосвітньої школи № 20. Наразі виконали роботи з планування територій майданчиків під будівництво нових систем аспірації. Розпочато підготовчі роботи з демонтажу та перенесення споруд і влаштування тимчасових електромереж.

Основні роботи з екологічної модернізації ДП № 5 проведуть у два етапи. На першому етапі, без зупинки доменної печі, побудують комплекс систем аспірації, що включає закладання фундаменту, монтаж металоконструкцій, газоходів, зонтів та укриттів. Крім того, будуть підведені необхідні комунікації і встановлено обладнання рукавних фільтрів. На другому етапі, під час зупинки печі на капітальний ремонт, будуть підключені рукавні фільтри до систем аспірації ливарних дворів і підбункерних приміщень, а також виконані пуско-налагоджувальні роботи. На цьому етапі буде завершено посилення існуючих конструкцій ливарних дворів та облаштовано прилеглу територію. Закінчення зазначених робіт планується влітку цього року. Після введення в експлуатацію нових аспіраційних установок доменної печі № 5 залишкова запиленість буде нижче затверджених нормативних показників.

«Ми йдемо шляхом створення чистого металургійного виробництва, покроково виконуючи взяті на себе зобов'язання щодо екологічної модернізації виробництва. Наприклад, у минулому році ми не тільки завершили масштабну модернізацію технологічних газоочисток аглофабрики, а й запустили нові аспіраційні установки на доменній печі № 3. Цьогоріч починаємо будувати сучасні системи аспірації для п'ятої домни», – зазначив генеральний директор меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Тарас Шевченко.

Нагадаємо, що в 2020 році Група Метінвест завершила модернізацію технологічних газоочисток аглофабрики меткомбінату імені Ілліча – найбільшого в історії України екологічного проєкту. Вартість реконструкції становить понад 160 млн доларів.