Подія 12.02.2016 Читати 6 хв

Металургійний комбінат імені Ілліча відзначив своє 119-річчя

Одне з найстаріших металургійних підприємств України відзначило своє 119-річчя. У 1897 році видав першу продукцію трубний цех Нікополь-Маріупольського гірничо-металургійного товариства – так розпочалася історія металургійного комбінату імені Ілліча.

Напередодні річниці, 12 лютого, у ПК Металургів трудовий колектив підприємства привітали народні депутати України Олексій Білий та Сергій Матвієнков, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, керівник обласної поліції генерал-майор В'ячеслав Аброськін, представники МК «Азовсталь», ТОВ «МЕТІНВЕСТ-Промсервіс», Маріупольського ремонтно-механічного заводу, «Укрзалізниці», Маріупольського морського торговельного порту та інших підприємств.

Завод пройшов через три війни. Був зруйнований практично вщент і відновлений з руїн. Ще йшло відновлення, а цехи вже почали давати країні сталь та чавун. Підприємство по праву посіло провідні позиції в галузі. За весь час роботи металургійний комбінат імені Ілліча виробив 305 млн тонн чавуну, що трохи менше від загальної ваги всіх жителів планети. Зі 158 млн тонн виробленого гарячекатаного листа можна було б збудувати міст, що з'єднує Нову Зеландію та Мексику. З 293 млн тонн Іллічівської сталі можна побудувати лінію слябів і двічі оперезати ними нашу планету по екватору.

Географія постачання металу підприємства охоплює чверть земної кулі – продукцію підприємства купують 48 країн світу. Попри всі труднощі, на комбінаті продовжують упроваджувати інноваційні проєкти, підвищують якість металопродукції та виходять на нові ринки збуту. Спільно з колегами Іллічівці навчилися не лише варити сталь, а й відновлювати мости, повертати Маріуполю транспортне сполучення з іншими містами України, відбудовувати пошкоджені обстрілами житлові мікрорайони й селища. Меткомбінат імені Ілліча є містоутворювальним, тож від його стабільної роботи залежить добробут десятків тисяч мешканців Маріуполя, а податки підприємства формують понад чверть міського бюджету.

Зі складних ситуацій заводчани завжди виходили з честю. Після війни наполегливо відновлювали завод, будували й розвивали, ішли вперед і прославляли Маріуполь на весь світ. Маріуполь поважає працю металургів. Тут кожен знає: заводчани – надійне плече для міста. Бажаю вам миру та нових трудових звершень, – сказав міський голова Вадим БОЙЧЕНКО.

День народження рідного комбінату ми відзначаємо в непростих умовах. Але, попри всі труднощі, продовжуємо впроваджувати інноваційні проєкти, модернізуємо виробництво, ставимо рекорди, підвищуємо якість металопродукції та виходимо на нові ринки збуту. Кожне таке досягнення – це наша з вами спільна заслуга. Адже душею комбінату, його рушійною силою за всіх часів, були люди, колектив. Зараз особливо важливо залишатися відданими підприємству й не втрачати віри в краще. Знаю, що разом ми впораємося. Зуміємо примножити багаторічні традиції, закладені нашими прадідами, дідами та батьками, збережемо підприємство та продовжимо його розвивати. Наші головні перемоги ще попереду, – наголосив генеральний директор ММК ім. Ілліча Юрій ЗІНЧЕНКО.