У конвертерному цеху ММК імені Ілліча Групи Метінвест йде будівництво сучасної установки азотного торкретування, яка дозволить скоротити витрати на догляд за конвертером шляхом зменшення торкрет-операцій і зниження витрат на «підварювання» робочого шару футеровки. Інвестиції в проєкт складуть більше 120 млн грн.
Активна фаза будівництва установки стартувала в червні минулого року. Спочатку фахівці виконали підготовчі земляні роботи, монтаж трубопроводів і заливку фундаменту. Після – змонтували вісім веж-ресиверів азоту заввишки 15 метрів і вагою понад 30 тонн кожна, побудували компресорну станцію з потужним обладнанням, яке створить необхідний тиск для подачі азоту. Наразі йде підготовка до початку індивідуальних випробувань агрегатів.
Наша довгострокова перспектива розвитку полягає в постійній модернізації виробничих потужностей, впровадженні нових технологій та зниженні собівартості продукції. Інновації завжди приносять відчутний результат. Нова установка азотного торкретування дозволить знизити час і витрати на догляд за конвертером, а також покращить стійкість футеровки, забезпечить тривалий міжремонтний період і безаварійну роботу агрегату.
— Тарас ШЕВЧЕНКО, генеральний директор ММК імені Ілліча Групи Метінвест.Технологія азотного торкретування передбачає вдування азоту високого тиску через верхню кисневу фурму з розбризкуванням окислювального шлаку, який повністю залишають у конвертері після плавки. Потрапляючи на футеровку, шлак охолоджується, твердне й утворює шар гарнісажу, котрий захищає робочу поверхню конвертера.