Допомога військовим 17.04.2022 Читати 6 хв

Метінвест передав 2700 бронежилетів і касок на передній край

Група Метінвест передала четвертий транш із 2700 бронежилетів для військових. Сумарно відправлено на фронт вже 4000 бронежилетів і касок. Цього разу захисну амуніцію отримають військові київського напрямку, а також захисники Ізюму. Окрім того, очікується поставка дронів, квадрокоптерів та медичних засобів.

З перших днів війни акціонер Групи Метінвест Рінат Ахметов прийняв рішення всебічно підтримувати Україну на шляху до перемоги проти злочинної агресії РФ. Група Метінвест виділила 10 млн євро на закупку бронежилетів, касок, медичного обладнання й тепловізорів за кордоном.

Ми допомагаємо Україні, українській армії захистити суверенітет нашої країни та перемогти, а українцям – вижити та вистояти.

— Рінат Ахметов

Поставки з-за кордону йдуть регулярно та розподіляються ЗСУ на стратегічні напрямки.

Більше про це розповів Олег Матвієнко, речник голови Київської обласної військової адміністрації під час передачі чергової партії засобів захисту.

– Наскільки необхідна бійцям така допомога? Які її обсяги?

– За дорученням голови Київської обласної військової адміністрації генерала Павлюка ми продовжуємо співпрацю з бізнесменами України. Цей вантаж надав нам учергове Рінат Ахметов – він надав фінансову та логістичну допомогу. Зараз ми отримуємо четвертий великий вантаж. Сумарно відправляємо на фронт вже четверту тисячу бронежилетів і касок.

– Яка зараз кількість допомоги буде передана?

– Наразі на складах знаходиться приблизно 2700 бронежилетів і касок. На початку наступного тижня [ред. з 18.04] вони будуть роздані Збройним силам. На цей час ми передаємо бронежилети на київський напрямок, завтра будемо передавати на Ізюм – теж не менш важливий для України і для спротиву напрямок нашої боротьби.

– Яка ще допомога надається?

– Ми співпрацюємо і далі. Це не тільки бронежилети й каски. Це і дрони, і безпілотники – так звані «крила», квадрокоптери.  Вони дуже нам необхідні, тому що це «очі» для спостереження на фронті. Також є медицина – багато напрямків.

Користуючись нагодою, хотів би запропонувати іншим бізнесменам брати участь у допомозі ЗСУ. У нас безпосередньо допомога надається за координацією командування сухопутних військ, тому ця допомога йде в бойові частини, які знаходяться на передньому краї. Це не тільки тероборона, в основному, це бойові частини.

Нагадаємо, окрім закупок готових бронежилетів, Група Метінвест освоїла власне виробництво бронесталі, а також привозить з-за кордону сталі для бронепластин. Таким чином сумарно компанія передасть для захисників України приблизно 90 000 бронежилетів, що закриває значну частину потреб військових.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.