Наразі ця сторінка ще не доступна українською
КСВ 01.12.2021 Читати 5 хв

Метінвест підтримав конкурс молодих архітекторів

Відбувся фінал STEEL FREEEDOM 2021, що визначив переможців цьогорічного студентського архітектурного конкурсу та найцікавіші проекти на думку журі, партнерів, глядачів.

Організатор конкурсу – Асоціація Український центр сталевого будівництва, місія якої просування сталі, як кращого матеріалу в будівництві та реконструкції об'єктів нерухомості. А Група Метінвест традиційно виступає генеральним партнером.

- STEEL FREEDOM – це ком’юніті активних молодих спеціалістів, які вже за декілька років будуть вершити долі міст та створювати знакові об’єкти в Україні та світі.

Ми ставимо перед студентами складні завдання: комунікація з реальним замовником, робота в команді, з технічним завданням, ділянкою, обмеженнями та чіткими дедлайнами кожного етапу конкурсу. Наша задача – показати талант та величезний потенціал студентів архітекторів та проектувальників, гучно заявити про себе, відкрити можливості для професійного росту, та, звісно,  створити неймовірні проекти для топових замовників будівництва із застосуванням металоконструкцій.

Цьогорічний рекорд STEEL FREEDOM за кількістю команд та учасників надзвичайно радує та драйвить нашу команду організаторів, адже ще перед більшою кількістю студентів відкриються нові професійні можливості. А ще більше радує креатив, якість та рівень проектів, що зростає з кожним роком. Ми віримо в кожного конкурсанта, нові знакові об’єкти зі сталі в Україні та маємо за честь відкривати такі таланти, – розповідає координатор конкурсу Андрій РИМАРЕНКО.

STEEL FREEEDOM 2021 

135 зареєстрованих команд (абсолютний рекорд за дев’ять років проведення конкурсу), 
14 вищих навчальних закладів, 84 розроблених проекти

27 листопада в рамках Steel Freedom Architecture Festival 20 команд фіналістів конкурсу презентували свої конкурсні проекти у двох категоріях:

1. Створення проекту бізнес-центру у м. Київ (Замовник проекту девелоперська компанія UDP та КАН Девелопмент)

2. Створення проекту культурного центру у м. Київ (Замовник проекту Perfect Group та Riverside Development)

Представники журі  –  знані архітектори України та експерти в будівельній галузі, оцінювали проекти команд фіналістів відповідно до наступних критеріїв: використання металевих конструкцій, як основного матеріалу реалізації ідеї проекту, відповідність архітектурної та конструктивної форм, містобудівна концепція, функціональність і художня виразність, оригінальність і новизна ідеї.

Цьогорічними переможцями STEEL FREEDOM 2021 в категорії Створення проекту культурного центру у м. Київ стали команди:

1 місце, C-423, Олена Мелешко (Київський національний університет будівництва та архітектури)

2 місце, C-694, Данило Бачинський, Олексій Авраменко, Діана Гаркавенко, Артем Громов та куратор Ірина Леонідівна Кравченко (Київський національний університет будівництва та архітектури)

3 місце, C-469, Володимир-Максим Нагірняк, Анастасія Калініченко, Іван Андрейко та куратор Леонід Іванович Вознюк        (Національний університет «Львівська політехніка»)

В категорії Створення проекту бізнес-центру у м. Київ перемогу здобули команди:

1 місце, B-117, Дмитро Боровик, Ростислав Племянник, Єлизавета Валявська, Олексій Простак (Київський національний університет будівництва та архітектури)

2 місце, B-806, Муса Тофік огли Гейдаров, Ярослав Нагородний, Марія Гусак, Олександра Шпетна, Стефанія Олійник (Київський національний університет будівництва та архітектури)

3 місце, B-767, Олександра Філіпчук, Вікторія Подойніцина, Олексій Клименко, Інна Лісіцина та куратор Євген Іванович Цюпин (Київський національний університет будівництва та архітектури)

Команди-переможці, які посіли 1, 2 і 3 місця, отримали грошові сертифікати в розмірі 30 000 грн, 25 000 грн і 20 000 грн відповідно та подарунки від партнерів конкурсу.

Група Метінвест подарувала архітектурну подорож на «Експо-2020» в Дубаї команді B-430 (Валерія Гончаренко, Аліна Янко, Камiла Ващенко, куратор Павло Олегович Васильєв з Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»).

Також за результатами онлайн-голосування, в якому взяли учать понад 4300 користувачів, були визначені дві команди в номінації Приз глядацьких симпатій:

C-617 (Олександр Аврамук, Мар'яна Віхоть, Віталій Цимбалістий, Єлизавета Макінян, Андрій Андронійчук та куратор Андрій Юрійович Штендера з Національного університету «Львівська політехніка»).

В-384 (Роман Опришко, Катрін Беркела, Ігор Гриньків, Іван Єременчук, Олег Галушко та куратор Оксана Моркляник з Національного університету «Львівська політехніка»).

Вітаємо всіх учасників і переможців! Більше подробиць про конкурс читайте на сайті STEEL FREEDOM.