Інтерв'ю 15.04.2022 Читати 5 хв

Метінвест допомагає співробітникам-переселенцям налагодити життя на новому місці

Олександр Мироненко, генеральний директор Запоріжсталі та голова Центру координації гуманітарної місії Групи Метінвест у Запоріжжі, розповідає, як маріупольцям допомагають працевлаштуватися, знайти житло й оговтатися від жахіть війни. 

Багато вимушених переселенців із Маріуполя – це промисловці, які роками працювали на металургійних підприємствах Метінвесту. Тож наразі компанія проводить велику роботу для повернення цих людей до нормального життя. В етері телеканалу «Україна 24» генеральний директор Запоріжсталі Олександр Мироненко відповів на питання про допомогу  маріупольцям.  

– Ми знаємо, що в Запоріжжі діє центр реабілітації та реінтеграції. Можна докладно розказати про його роботу? Скільком людям допоміг цей центр і які його можливості?

– Цей центр ми відкрили нещодавно – він тільки розпочинає свою діяльність. Це такий хаб, куди співробітники Метінвесту, які виїхали з Маріуполя чи будь-якого іншого міста, де ідуть бойові дії, можуть звернутися й отримати першу необхідну підтримку. Це і психологічна допомога, і якісь речі взяти, знайти місце для ночівлі. Потім – зареєструватися та ознайомитися з переліком вакансій, що є на підприємствах компанії в Запоріжжі,  Кам'янському та Кривому Розі. Обрати відповідну вакансію, влаштуватися на роботу й облаштовувати побут доти, поки не буде можливості повернутися та відновлювати Маріуполь і його підприємства.

– Скільком людям уже допомогли знайти роботу?

– Наразі в нас зо дві тисячі вакансій, і йде процес працевлаштування. На сьогодні десь приблизно 200-300 співробітників ми вже працевлаштовуємо – і цей процес тільки набирає обертів. Тому я вважаю, що до кінця квітня всі ці вакансії будуть заповнені нашими співробітниками, які виїжджають із Маріуполя.

– Чи зможуть маріупольські металурги долучитися до роботи на Запоріжсталі, розширити таким чином виробництво, збільшити його і зробити свій внесок у промисловість уже в Запоріжжі?

– Вже є непоодинокі приклади людей, які у нас працевлаштовані. І це не тільки спеціалісти з Азовсталі. Це також і фахівці з комбінату Ілліча. Ми не забуваємо ні про кого та максимально зараз залучаємо людей. Також у нас є наше ремонтне підприємство, де працюють дуже багато ремонтників. Ми вивозимо людей Метінвест-Промсервісу, які були залучені в ремонтах обладнання на маріупольських комбінатах, і працевлаштовуємо їх тут, організовуючи робочі місця для ремонтного персоналу. Тобто це не тільки технологи, інженери, а ще й спеціалісти з ремонтів, які можуть отримати додаткове завантаження в Запоріжжі, Кам'янському, Кривому Розі. Зараз ми розглядаємо можливості для того, щоб збільшити обсяги завдань, які виконують наші ремонтники, щоб максимально залучити працівників компанії та забезпечити їх роботою.

– Маріупольські підприємства величезні, тож відповідно кількість співробітників, що приїжджають, велика. Як розв’язується питання з їх розквартируванням?

– У нас є декілька локацій і гуртожитків, які ми пропонуємо людям для розміщення. Також компанія Метінвест виплачує підйомні в розмірі 10 тисяч гривень, а деяким спеціалістам, які мають унікальні навички, розглядають можливість компенсації жила. Тобто є комплексний підхід до кожного спеціаліста – це і гуртожитки, це й оренда квартир або якихось умов, де людина може проживати. І також це виплата грошової компенсації для старту, щоб людина могла винайняти собі квартиру та забезпечувати її оренду коштом заробітної плати.

– Якщо говорити про Запоріжсталь, то на скільки відсотків потужності підприємство вже відновило свою роботу?

– У нас чотири доменні печі. Зараз у процесі роздувки знаходяться дві, це десь 40-50% від потужності підприємства. Через заблоковані порти у нас порушилася логістика. Щойно ми розв'яжемо проблеми з експортом продукції та постачанням сировини, вугілля, сірчаної кислоти, будемо розглядати можливості роздути ще одну додаткову домну. Коли це станеться, я сказати зараз не можу, тому що ми разом із владою вирішуємо ці питання, що виникли на час воєнного стану. Але в міру їх розв’язання ми будемо запускати додаткові потужності, щоб залучати ще більше співробітників до роботи.


Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.