Важлива новина 18.10.2019 Читати 6 хв

Метінвест випустив єврооблігації

 

 

Метінвест, вертикально інтегрована група гірничо-металургійних компаній (далі – «Метінвест» чи «Група»), успішно завершила транзакцію щодо продовження термінів погашення своїх єврооблігацій. Дебютний випуск Групи у двох валютах, що складається з траншей, номінованих у доларах США та євро, продовжив на 6,5 років термін погашення облігацій обсягом 944,515 млн. доларів США з погашенням у 2023 році на суму 440 млн. доларів США, тоді як чисті надходження від угоди становили близько 350 млн доларів США. Угода отримала суттєву підтримку з боку світової спільноти інвесторів та провідних європейських фінансових інституцій.

Група одночасно провела дві взаємопов'язані транзакції:

+ тендер для власників єврооблігацій випуску обсягом 944,515 млн. доларів США та терміном погашення у 2023 році з викупу облігацій на загальну суму до 440 млн. доларів США; і

+ новий випуск єврооблігацій, номінованих у двох валютах, включаючи 10-річний транш на суму 500 млн. доларів США зі ставкою 7,75% річних та продовжений 5-річний транш на суму 300 млн. євро зі ставкою 5,625% річних.

Ставка прибутковості траншу в доларах США є найнижчою в історії Групи, а термін погашення – найбільш тривалим. Дебютний транш у євро був випущений із найнижчим рівнем прибутковості колись досягнутим українськими емітентами (включаючи суверен), що допомогло Метінвесту диверсифікувати валютну структуру свого боргового портфеля, значно розширити базу інвесторів та покращити її якісний склад.

Коментуючи угоду, Олександр ЛЮБАРЕВ, директор департаменту управління фінансами Групи Метінвест, сказав: «Незважаючи на складні ринкові умови, Метінвест зміг залучити 10-річне фінансування в доларах США. Донедавна в Україні таке фінансування було доступне лише для суверена. Ми розглядаємо це як явну ознаку впевненості інвесторів у сильній бізнес-моделі та фундаментальних показниках Групи. Ще один важливий прорив для нас полягав у дебютному випуску паперів, номінованих у євро, що розширило основу інвесторів Метінвесту. Обслуговування купона цього траншу захеджовано виручкою Групи у євро.»

Юрій РИЖЕНКОВ, Генеральний директор Групи Метінвест, зазначив: «Ми задоволені досягнутими результатами. Насамперед проактивний менеджмент підвищив стійкість структури капіталу Групи та графіка погашення облігацій, при цьому знизивши ризики рефінансування. Також Метінвест зміг залучити нове фондування в євро, що забезпечить необхідну фінансову гнучкість в умовах спаду цінового циклу сталі. Ми використовуємо частину чистих надходжень від транзакції для погашення короткострокових зобов'язань Групи, а частину направимо на прискорення реалізації нашої Технологічної стратегії 2030 року.»

ДЕТАЛІ ТРАЗАКЦІЇ

17 вересня 2019 року Метінвест оголосив про намір випустити нові облігації та запустив тендер з викупу облігацій з терміном погашення у 2023 році на суму до 440 млн доларів США. У той же день кредитні рейтингові агенції Fitch і S&P підвищили кредитний рейтинг Метінвесту до рівнів BB- і B, відповідно, з прогнозом «стабільний», надавши новому випуску очікуваний рейтинг на тих же рівнях. У момент публікації, рейтинг Fitch був на два рівні вищий за суверенний рейтинг України, а рейтинг S&P – на один рівень вищий. Для участі у тендері було подано заявок на суму близько 640 млн. доларів США, з яких Метінвестом прийнято заявок на 440 млн. доларів США. 1 жовтня 2019 року Метінвест встановив ціну розміщення облігацій у двох валютах у рамках двох траншів: 10-річний транш на суму 500 млн доларів США з прибутковістю 7,95% та погашенням у жовтні 2029 року; та продовжений 5-річний транш на суму 300 млн євро з прибутковістю 5,75% та погашенням у червні 2025 року (з урахуванням дисконту до номінальної вартості під час випуску). Ціна емісії облігацій з погашенням у 2029 та 2025 роках склала 98,629% та 99,411% від їх номіналу.

Більшість інвесторів у облігації – із США, Великобританії та континентальної Європи. Розподіл інвесторів у транші, номінованому у доларах США, по регіонах був таким: США – 55%, Європа – 22%, Великобританія – 21% та СНД – 2%. Розподіл інвесторів у транші, номінованому у євро: Великобританія – 39%, Європа – 29%, США – 23% та Азія – 9%.

Після тендеру з викупу облігацій з терміном погашення у 2023 році, загальна номінальна сума облігацій цього випуску, що залишилися в обігу, становить 504,515 млн доларів США.

Deutsche Bank, Natixis і UniCredit виступили як спільні організатори нового випуску та дилер-менеджери тендеру. Юридичний супровід Метінвесту надали Allen & Overy та Avellum, а Linklaters та Sayenko Kharenko – організаторам випуску.

Ніщо в цьому документі не є пропозицією про продаж цінних паперів у Сполучених Штатах або будь-якої іншої юрисдикції, де це незаконно. Облігації не були і не будуть зареєстровані відповідно до закону США про цінні папери 1933 року, з поправками («Закон США про цінні папери»), або в будь-якому органі, що регулює звернення цінних паперів у сполучених штатах чи інших юрисдикціях і не можуть пропонуватися до продажу, продаватися, передаватися в заставу або іншим чином передаватися в Сполучених Штатах, за винятком іншого виключення, або в рамках угоди, що не підлягає реєстраційним вимогам закону США про цінні папери.