КСВ 29.09.2020 Читати 6 хв

Метінвест створить нові робочі місця для молоді

Група Метінвест братиме участь у підвищенні якості освіти та створюватиме робочі місця для молоді. Компанія стала одним із підписантів Українського Пакту заради молоді-2025.

23 вересня документ підписали представники 15 українських роботодавців, міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, в.о. міністра освіти й науки Сергій Шкарлет, міністр розвитку економіки та торгівлі Ігор Петрашко, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль, а також голова правління Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна.

З боку Метінвесту підпис під Пактом поставила директор із правового забезпечення Групи Світлана Романова. Мета Пакту заради молоді-2025 – створити умови для реалізації молоді в Україні. Ініціатива з 2016 року об'єднує зусилля держави та бізнесу для розв'язання проблем освіти й зайнятості молоді. Це найбільша ініціатива державно-приватного партнерства, що об'єднала 148 роботодавців, які створили 45 тисяч робочих місць для молоді.

Ініціатива була визнана CSR Europe однією з найкращих практик для молоді в Європі, а глобальна ініціатива ООН Decent Jobs for Youth назвала Пакт одним із найкращих прикладів реалізації Цілі сталого розвитку № 8 у світі. Підписанти документа зобов'язалися до 2025 року створити 20 тисяч місць для стажування та роботи молоді, організувати 1 тисячу партнерств між бізнесом і навчальними закладами. Зокрема, планується створити Всеукраїнську менторську платформу, щоб допомогти молодим людям, особливо з вразливих категорій, побудувати кар'єру. Понад 1 тисяча представників бізнесу стануть менторами з питань професійної реалізації для 1,5 тисяч молодих людей.

Світлана РОМАНОВА, директор із правового забезпечення Групи Метінвест, зазначила: «Приєднання до Пакту заради молоді – логічний крок для Групи Метінвест. Ми вже давно працюємо зі школярами, студентами й випускниками, щоб показати привабливість та можливості технічних професій. Українські підприємства Групи щорічно працевлаштовують приблизно 1,3 тис. випускників навчальних закладів. Понад 4 тисячі студентів щороку проходять практику на наших підприємствах. Тільки цього року Метінвест витратить понад 1,5 млн доларів на програми роботи з молоддю. Наші програми стажування дозволяють молодим спеціалістам отримати свою першу роботу. Наприклад, за сім років практику на підприємствах і в керуючій компанії Групи пройшли десятки молодих юристів, а найкращі з них уже працюють у Метінвесті. Ми готові поділитися своїми знаннями та досвідом, щоб підняти систему освіти на якісно новий рівень і зацікавити молодих людей навчатися та працювати в Україні».

Група «Метінвест» бере участь у створенні освітніх програм для молоді й описі державних стандартів технічних професій, а також підтримує конкурси професійної майстерності. Зокрема, цього року компанія вп'яте виступить генеральним партнером «олімпіади робітничих професій», конкурсу WorldSkills Ukraine, який пройде з 29 вересня по 13 жовтня в п'яти містах України. Учні, студенти та працівники підприємств віком від 18 до 22 років змагатимуться у професійній майстерності.

Завдяки конкурсу в систему освіти впроваджуються найкращі світові практики, підвищується ефективність профорієнтаційної роботи, престиж робітничих професій. Метінвест уже сім років підтримує архітектурний конкурс Steel Freedom, на якому студенти профільних вишів розробляють проєкти з використанням сталевих конструкцій для замовників з усієї України. Цьогорічний конкурс стартував 1 вересня, а його фінал відбудеться 28 листопада.

Найцікавіше архітектурне рішення від команд-учасників компанія відзначить особливим призом – поїздкою на виставку Експо-2020 у Дубай. З 2017 року Група проводить M.Student CHAMP – змагання з вирішення реальних бізнес-завдань для студентів вишів і коледжів. За кожною командою закріплюється ментор від Метінвесту й куратор від навчального закладу. Екскурсії на виробництво, консультації експертів, лекції та тренінги на актуальні теми допомагають розвинути потрібні для майбутньої професії компетенції. Переможці отримують цінні призи, а найкращі – запрошення на роботу до Метінвесту.