Стоп коронавірус 17.06.2020 Читати 10 хв

Метінвест спільно з Фондами Ріната Ахметова та Вадима Новинського передав Запоріжжя експрес-тести

Сьогодні, 28 квітня 2020 р., Метінвест спільно з Фондами Ріната Ахметова та Вадима Новинського передав медикам Запоріжжя 3 200 експрес-тестів для діагностування COVID-19. Експрес-тестування – найшвидший спосіб виявлення захворювання, і необхідне стримування епідемії. Ще 800 експрес-тестів від Метінвесту отримають лікарі Дніпрорудного.
 
Загалом у ці дні Метінвест передає 18 000 експрес-тестів для виявлення COVID-19 медичним закладам Запоріжжя, Дніпрорудного, Маріуполя, Авдіївки, Покровська, Мирнограда, Кривого Рогу та Кам'янського – міст, де працюють підприємства компанії.
 
Благодійні фонди Ріната Ахметова та Вадима Новинського, а також підприємства Метінвесту раніше передали понад 14 000 одиниць засобів захисту (костюми та маски високого класу захисту) та 30 000 експрес-тестів медикам Запорізької області.
 
Нагадаємо, Рінат Ахметов надіслав 300 мільйонів гривень на допомогу Україні у боротьбі з COVID-19. Для цього він об'єднав ресурси благодійного фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM.
 
Фонд Ріната Ахметова купив для всієї країни 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Вони вже передані до Стабілізаційного фонду, ініційованого Президентом України, і наразі надійшли до регіонів.
 
Ще у лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Було закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL та SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.
 
Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлено у Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях Полтави та Рівного також встановлено кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду поставлено до Волинської обласної інфекційної лікарні. Медустанови, які вже отримали обладнання Фонду, визначало Міністерство охорони здоров'я України.
 
Крім того, Фонд закуповує аналізатори проб та тест-картриджі для них. Дане обладнання вже було передано медикам Києва та Маріуполя.
 
Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолюючий мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих на EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний та протихімічний костюм з фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.
 
Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі області країни за проектом «200 швидких для України».
 
Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Мінцифри створили унікальні освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») та спільно з ФК «Шахтар» – для школярів («Діджіл-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»). Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook та Youtube-каналі.
 
Також Фонд спільно з Мінцифри, Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України представили новий відеопроект COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень. Він покликаний допомогти спеціалістам, які будуть або вже застосовують у практиці реанімаційне обладнання для порятунку пацієнтів з ускладненнями коронавірусної інфекції, швидко порозумітися з сучасною цифровою медтехнікою. Серіал буде доступний на YouTube-каналі та сторінках Фонду Ріната Ахметова у соцмережах.
 
Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, які закликають людей похилого віку дотримуватися правил номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов та відомий журналіст Савік Шустер.