КСВ 18.11.2020 Читати 4 хв

Метінвест ремонтує селищні дороги

Шлак – вторинна сировина, яку в усьому світі використовують у дорожній та будівельній галузях. Група Метінвест продовжує програму допомоги територіальним громадам із будівництва й ремонту доріг у населених пунктах із застосуванням металургійних шлаків. За останніх п'ятнадцять місяців маріупольські меткомбінати доставили 450 тисяч тонн шлакової продукції. Витрати на доставлення споживачам шлакових матеріалів за цією програмою становили понад 30 млн гривень.

У липні 2019 року меткомбінати імені Ілліча та «Азовсталь» Групи Метінвест уклали меморандуми з найближчими селищними радами та районними адміністраціями про некомерційний збут шлакової продукції для будівництва доріг і застосування в комунальному господарстві. У межах меморандумів підприємства не тільки відпускають шлакову продукцію без оплати, а й беруть на себе витрати з її доставлення.

Наразі роботи з будівництва доріг ведуться в садівницьких товариствах біля селища Старий Крим. Для виконання цих робіт меткомбінати ім. Ілліча та «Азовсталь» доставили 3000 тонн шлакової продукції. Також шлак, наданий підприємствами Групи Метінвест, застосований для будівництва доріг у Нікольському, Мангуському, Волноваському, Великоновосілківському районах і передмістях Маріуполя.

Як зазначив старший менеджер Групи Метінвест Олександр ФІЛОНЕНКО: «За шість місяців 2019 року й за дев'ять місяців 2020-го маріупольські меткомбінати імені Ілліча та «Азовсталь» надали 450 тисяч тонн шлакової продукції для розвитку дорожнього будівництва та комунальної інфраструктури як міста Маріуполя, так і населених пунктів найближчих районів».

Нагадаємо, Група Метінвест продовжує розглядати різні варіанти ландшафтної рекультивації шлакових відвалів після завершення їх експлуатації. Тестову модель ландшафтної рекультивації можна побачити біля заводоуправління ММК імені Ілліча. На верхній основі встановлена ​​сонячна панель, що демонструє один із можливих варіантів подальшого корисного використання поверхні рекультивованого відвалу.