Історія 16.02.2021 Читати 10 хв

Метінвест-Промсервіс: від планових ремонтів до масштабних проєктів

16 лютого 2015 року створено Метінвест-Промсервіс. Нині одне з кращих ремонтних підприємств України, спочатку воно було створено на базі кількох ремонтних цехів меткомбінату імені Ілліча. У день народження Метінвест-Промсервіс ми розповідаємо, як пролетіли кілька років життя однієї з найбільших ремонтних компаній країни.

Уперед!

Величезні виробництва ставлять і непрості завдання, з якими справляються справжні профі своєї справи. Сьогодні в Промсервіс працює близько 7 500 висококваліфікованих фахівців усіх основних ремонтних спеціальностей. Це слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, монтажники, вогнетривники, електромонтери.

Географія присутності

Дирекції та філії Промсервіс розташовані в 5 містах присутності Групи Метінвест

МАРІУПОЛЬ

Дирекція з ремонту аглодоменного та сталеплавильного виробництва, а також дирекція з ремонту прокатного виробництва (працюють на майданчиках ММКІ і Азовсталі)

КРИВИЙ РІГ

Філія № 2, яка тісно працює з ГЗК Групи Метінвест

ЗАПОРІЖЖЯ

Дирекція з ремонту і сервісу. Майданчик Запоріжсталі та Запоріжкоксу

КАМ'ЯНСЬКЕ

Філія № 3 обслуговує ДКХЗ і ДМК

АВДІЇВКА

Філія № 4. Підрозділи, зайняті в ремонтах устаткування всіх переділів ГМК, починаючи від залізорудних кар'єрів і закінчуючи прокатними станами меткомбінатів

 

Фахівці компанії ремонтують доменні печі, повітронагрівачі й чугуновозні ковші, обладнання установок вдування ПВП, відновлюють конвертери та міксери, упорядковують обладнання МБЛЗ і листопрокатних цехів металургійних комбінатів імені Ілліча, «Азовсталь» і «Запоріжсталь», коксохімічне устаткування (на підприємствах АКХЗ та Запоріжкокс) , виконують будівництво об'єктів виробничого призначення «під ключ».

 

16 лютого 2015

Метінвест-Промсервіс створений на базі кількох ремонтних цехів меткомбінату імені Ілліча. У складі підприємства утворені Дирекція з ремонту та Дирекція з сервісу. За кілька років географія робіт і присутності значно розширилася.
 

1 лютого 2016

Створено філію № 1 на майданчику меткомбінату «Азовсталь».


1 червня 2016

На майданчику криворізьких ГЗК створено філію №2. Створені в складі філії цехи – Центральний, Інгулецький і Північний – приступили до ремонту й обслуговування рухомого складу ЦГЗК, ІнГЗК та Північного ГЗК. У грудні 2016 роки створено підрозділи з ремонту та сервісного обслуговування кар'єрної техніки: цех сервісного обслуговування ЦГЗК і цех сервісного обслуговування ІнГЗК.
 

1 червня 2017

Створено Дирекцію з ремонту та сервісу – виконує ремонт і обслуговування устаткування підприємств металургійної промисловості комбінату «Запоріжсталь».

 

1 серпня 2018

Створено філії № 3 (Кам'янське, майданчики Дніпровського меткомбінату і Дніпровського коксохімзаводу) і № 4 (майданчик Авдіївського коксохімзаводу).

 

Січень 2019

У філії № 2 з'явився ще один цех сервісного обслуговування: ЦСО Північного ГЗК. А в складі запорізької дирекції створено цех з ремонту коксохімічного устаткування (ЦРКУ), що приступив до ремонту й обслуговування обладнання «Запоріжкоксу».

Метінвест-Промсервіс – унікальне підприємство в межах нашої компанії та всієї країни! Шість років тому в Маріуполі ми почали з ремонтів устаткування підприємств металургійної промисловості комбінату імені Ілліча. І за недовгий час значно розширили географію своєї присутності й перелік виконуваних робіт.

— Андрій ЖУК, в.о генерального директора Метінвест-Промсервісу. 

Найкраща команда ремонтників

З квітня 2016 року в Метінвест-Промсервісі діє унікальний навчально-тренувальний майданчик – промполігон, де проходять тестування та підвищують свою професійну майстерність фахівці основних ремонтних професій, а також лінійні керівники. Промполігон постійно поповнюється сучасними, часто унікальними, тренажерами для відпрацювання навичок фахівцями МПС.

На початку 2020 року на промполігоні встановили два віртуальних зварювальних тренажери Wirtual Welding, чотири тренажери для слюсарів за кількома напрямками спеціалізації (енергетики, гідравліки, мастильники) і два тренажери для підвищення навичок роботи на висоті. Квітень 2017 року – Метінвест-Промсервіс став володарем сертифікатів міжнародного зразка (Бюро Верітас Україна) відразу за трьома напрямками: системи управління якістю ISO: 9001: 2015 року, безпеки праці ОHSAS 18001: 2007 та екології ISO: 14001.

Молоді співробітники Метінвест-Промсервіс регулярно посідають призові місця на всеукраїнських конкурсах професійної майстерності. У жовтні 2020 року переможцями WorldSkills Ukrainе стали слюсар-ремонтник Дмитро Касевич та електрогазозварник Олексій Бієнко. Також у сезоні 2020 Олексій Бієнко став переможцем «Золотого кубка Бенардоса» – престижного всеукраїнського змагання зварників.

 

Значущі проєкти, виконані Метінвест-Промсервіс:

 

Екомодернізація аглофабрики ММКІ (2015-2020)

Участь у реалізації найбільшого в історії України екологічного інвестпроєкту Групи Метінвест – реконструкції аспіраційних систем аглофабрики ММКІ. Інвестиції – понад $ 160 млн. Фахівці Метінвест-Промсервіс виконали капітальний ремонт усіх 12 агломашин, брали участь у реконструкції газоочисних споруд і будівництві сіркоочистки. З серпня 2017 року старі батарейні циклони почали міняти на суху газоочистку (італійські циклони Harriclone).

 

ПВП для Азовсталі (2016)

Будівництво комплексу вдування ПВП у доменному цеху Азовсталі та станції відвантаження пиловугільного палива на ММКІ. Інвестиції – більше $ 17 млн. Площа комплексу – 29,1 тис. кв. м, висота – 32 м.

 

Цех з виробництва обкотишів № 2 ПівнГЗК (2017-2019)

Реконструкція покрівлі та стінового огородження корпусу випалу й огрудкування цеху з виробництва обкотишів № 2 Північного ГЗК. Демонтовано близько 490 тонн металоконструкцій старої покрівлі з балками й частиною колон. Потім монтувалися металоконструкції та перекривалися декількома шарами м'якої покрівлі на площі понад 10 тис. кв. м. Проєкт унікальний масштабом і кількістю залученої спецтехніки. Були застосовані 600-тонний кран Liebherr LR-1600/2, три крани меншої вантажопідйомності: 300-тонник Liebherr LTM -1300, кран БК-1000 (50 тонн) і 35-тонний допоміжний кран.

 

МБЛЗ № 4 ММКІ (2017-2019)

Участь у будівництві МБЛЗ № 4 ММК ім. Ілліча, аналогів якої немає в Україні. Сучасна машина безперервного лиття заготовок у 2,5 рази екологічніша, ніж вимагають жорсткі євростандарти.

 

ДП № 3 Запоріжсталі (2018)

Участь у реконструкції доменної печі № 3 МК «Запоріжсталь». Ремонт тривав 150 діб. Повністю замінені металоконструкції вагою понад 12 тис. тонн. За допомогою надпотужного крану провели великовузлове складання ДП, встановивши нову систему газоочистки. Оновлена домна стала більш екологічною й енергоефективною. Один із найбільш трудомістких етапів – вогнетривкі роботи всередині печі.

 

ДП № 3 Азовсталі (2018-2019)

Капремонт із модернізацією доменної печі №3 МК «Азовсталь». По суті, піч побудували заново. Нова система охолодження замкнутого типу ДП-3 дозволила відмовитися від використання морської води та знизити навантаження на водні ресурси Азовського моря. Унікальним моментом будівництва став підйом 90-тонного кільцевого повітропроводу гарячого дуття. Фахівці Промсервіс провели укрупнювальне збирання КПГД на нульовій позначці. Піднімали його чотирма лебідками через систему поліспастів, закріплену на конструкціях опорної частини.

 

ЛПЦ-1700 ММКІ (2019)

Участь у капремонті та реконструкції ЛПЦ-1700 ММКІ. Щодоби на об'єкті працювали майже 250 ремонтників. Паралельно з реконструкцією фахівці Метінвест-Промсервіс проводили установку нового обладнання – проміжного перемотувального пристрою Coilbox вагою 56 тонн. Для його монтажу була розроблена складна схема стропування, підготовка до переміщення зайняла 8 годин, а транспортування та монтаж у лінію стану – 4 години.

 

Газоочистка ДП № 3 ММКІ (2019-2020)

Метінвест-Промсервіс взяв участь у реконструкції існуючих і будівництва нових газоочисних споруд доменної печі № 3 ММКІ. У монтажних роботах ремонтники використовували 160-тонний кран. Найбільш трудомісткий етап – оновлення футерування горна: замінено 350 кубометрів вуглецевих блоків і вогнетривкої цегли. Демонтаж футерування проводили за допомогою промислового робота Brokk-160.
 

Встановлення азотного торкретування

(2020-2021)

Будівництво установки азотного торкретування в конвертерному цеху ММКІ. До робіт приступили в червні 2020 року. Фахівці Метінвест-Промсервіс вперше виконали повний комплекс будівельних робіт – від «нульового» циклу (виїмка грунту й заливка фундаменту) до здачі об'єкта замовнику – меткомбінату імені Ілліча – «під ключ», з діючим обладнанням. Із початку року Промсервіс бере участь у комплексі пуско-налагоджувальних робіт за проєктом. З 21 січня 2021 року дослідно-промислова експлуатація установки здійснюється на всіх трьох конвертерах ММКІ. Установка поступово виходить на робочі параметри.

Зовсім нещодавно, реалізуючи проєкт «Азотне торкретування» на ММКІ, ми освоїли повний комплекс будівельних робіт – з «нуля» і до здачі об'єкта «під ключ». Як найбільший ремонтний актив компанії, Промсервіс – надійний партнер гірників, коксохіміків і металургів Метінвесту.

— Андрій ЖУК, в.о. генерального директора «Метінвест-Промсервісу».