КСВ 05.07.2021 Читати 9 хв

Метінвест приєднався до створення фільму про освіту

В Україні презентували повнометражний документальний фільм Михайла Бно-Айріяна «2045: Нова національна ідея», присвячений темі освіти. До його створення приєдналися відомі вчені та лідери громадської думки, а також представники Групи Метінвест.

Команда фільму проїхала десятки міст і поспілкувалася з сотнями учнів, студентами та працівниками освітньої сфери в дитячих садках, міських і сільських школах, приватних та державних університетах, дитячої виправної колонії, кадетської гімназії та профтехучилищ. Це дозволило створити повнометражну документальну стрічку, де показані всі аспекти освітньої системи України.

 

«Наш фільм не про критику та звинувачення. Він про тих, хто навчається й тих, хто вчить. Нам було цікаво зрозуміти, куди рухається система освіти, і що з нею буде за 10-15 років. Спілкуючись із людьми в різних куточках України, ми усвідомили, що саме освіта має всі шанси об'єднати країну та стати новою національною ідеєю»,  

 – Михайло Бно-Айріян, автор фільму

 
 

ЧОМУ 2045?

 

На думку Михайла Бно-Айріяна, якщо вже зараз змінити підходи до освітнього процесу, то сьогоднішні першокласники у 2045 році стануть новим успішним поколінням, яке зробить Україну сильною та незалежною європейською державою.

 

ПРО ТЕХНІЧНУ ОСВІТУ

Знімання документального фільму відбувалися й у містах присутності Групи Метінвест. У Запоріжжі команда побувала в політехнічному центрі професійно-технічної освіти, на прикладі якого показала, як в Україні розвивається цей напрямок, та наскільки популярні робітничі професії серед молоді. А в Маріуполі – поспілкувалася із залізничниками – співробітниками металургійного комбінату ім. Ілліча.

Крім того, у фільмі була розказана історія створення Метінвест Політехніки. Це перший у країні приватний технічний виш для підготовки фахівців за актуальними та перспективними спеціальностями. Сюди залучатимуть найкращих українських і закордонних лекторів, використовуватимуть сучасні цифрові технології. А навчальні програми розроблятимуть з урахуванням конкретних запитів українського бізнесу.

 

«Використання дуальної освіти дозволить студентам здобувати практичні знання, а підприємствам – адаптованих і висококласних фахівців. Це конкурентна перевага Метінвест Політехніки перед іншими ВНЗ України»,  

 – Олександр Поважний, ректор технічного університету Метінвест Політехніка

 
 

ПРОЄКТ ПРО УКРАЇНУ

 

«2045: Нова національна ідея» – другий повнометражний фільм із проєкту «7 фільмів Бно-Айріяна». Перший – Covid-19: вихід з червоної зони – вийшов у грудні 2020 року та набрав понад 1 млн переглядів на YouTube.

 

ДОВІДКА

До створення проєкту Михайло Бно-Айріян очолював Київську обласну державну адміністрацію, до якої прийшов улітку 2019 року. За 100 днів роботи подав у відставку. До цього працював на керівних посадах у НЕК «Укренерго», Міністерстві енергетики та Міністерстві закордонних справ України. Автор книги «Стратегії енергетичної дипломатії України».