Важлива новина 31.03.2020 Читати 2 хв

Метінвест призупинив роботу італійських підприємств

Група Метінвест призупинила роботу двох своїх перекатних підприємств в Італії. Таке рішення ухвалено у зв'язку з пандемією вірусу COVID-19 та виконанням вимог уряду Італії щодо припинення роботи металургійних підприємств країни.

Італійські заводи Групи Ferriera Valsider та Metinvest Trametal для протидії розповсюдженню вірусу закриті до 3 квітня 2020 року. Очікується, що в період зупинки обсяги виробництва на цих заводах знизиться на 40 тисяч тонн. Група не виключає, що уряд Італії може накласти додаткові обмеження на роботу підприємств металургійної галузі, за яких обмеження на проведення всіх основних або частини операційних процесів на Ferriera Valsider та Metinvest Trametal буде продовжено. Водночас, наявність на складах підприємств напівфабрикатів дозволить швидко відновити нормальний темп роботи відразу після виходу з карантину за наявності попиту на металопродукцію.

У разі продовження обмежень на італійських заводах і нестабільності на європейському ринку Метінвест прогнозує зниження виробництва і на своїх українських комбінатах – насамперед на «Азовсталі». Група розглядає можливість повної зупинки виробництва слябів у цьому комбінаті.

Крім того, розглядається варіант зупинення доменної печі №3 на «Азовсталі» та перенесення запуску зупинених на капітальний ремонт доменних печей №4 на ММК імені Ілліча та №4 на «Азовсталі» (з квітня на травень). У свою чергу, комбінат «Запоріжсталь» (спільне підприємство) не виключає можливості перенесення запуску доменної печі №5 після планової реконструкції. Остаточні рішення про запуск печей у роботу прийматимуться виходячи з наявності замовлень у квітні та актуальної світової ситуації.

Зайві обсяги залізорудної сировини, вироблені на гірничо-збагачувальних комбінатах Групи у Кривому Розі через можливе зниження обсягів виробництва чавуну, будуть спрямовані на традиційні ринки збуту – зокрема до Китаю.