КСВ 09.04.2021 Читати 4 хв

Компанія Метінвест допоможе сільським громадам створити стратегію розвитку

У Лозуватській та Петрівській сільських громадах розпочали розробку багаторічної стратегії розвитку населених пунктів. Створення детального плану змін у громадах, з урахуванням їх потреб і можливостей, – частина меморандуму про соціально-економічне партнерство з Центральним ГЗК компанії Метінвест. Координує розробку стратегії ГО «Криворізький фонд майбутнього».

Для створення покрокової інструкції щодо перетворення сільських громад запрошено експертів, які виконають повний аналіз теперішньої ситуації. Організація раніше розробила стратегію розвитку UNIT.City та проєкт ревіталізації ВДНГ у м. Київ, а також стратегію розвитку культури та спорту в Маріуполі. Петрівщина представлена ​​38 населеними пунктами, Лозуватчина – 32, тому спочатку відбудеться докладний аудит можливостей і потреб громад.

«Для успішного розвитку кожна громада має насамперед визначитися з власними сильними сторонами, так би мовити – суперздібностями. Вони допоможуть обрати першочергові напрямки розвитку. Стратегія – це далекосяжні плани економічної стабільності та постійного наповнення бюджету, активна участь населення у розв'язанні спільних питань, а також комфорт для мешканців і високий рівень їхнього життя. Це все – результати якісного втілення стратегічних планів», – розповіла керівник експертної організації BigCityLab Вікторія Титова.

Стратегії громад складатимуться з трьох блоків. Економічний розділ визначить головні сфери діяльності місцевих рад, а також ті, які можуть дати додатковий прибуток громаді та визначити її розвиток на перспективу. Як приклад – мальовнича природа Лозуватчини може дати поштовх до розвитку туристичного спрямування, разом із яким з'явиться нова інфраструктура, робочі місця й надходження до бюджету.

Для успішного здійснення планів необхідно побудувати систему ефективного управління в селищних радах. У стратегії будуть передбачені заходи щодо навчання менеджерів, звітність про виконання планів, система оцінювання роботи, а також громадський контроль.

«Важливо, щоб кожен мешканець відчував себе причетним до позитивних змін. Відповідальність за спільне майбутнє, спільні прагнення допоможуть зробити розвиток громад більш ефективним. При створенні плану ми розробимо методики залучення жителів до обговорень і прийняття рішень, будемо проводити стратегічні сесії. Мешканці зможуть висловити свої ідеї, сенси, бачення, а далі стати активними учасниками їх реалізації», – наголосила директорка ГО «Криворізький фонд майбутнього» Олена Лещенко.

Документ також міститиме плани щодо підвищення якості життя. У цьому розділі буде проаналізовано потреби мешканців, а також передбачено заходи щодо розвитку місцевої освіти, спорту, медицини, благоустрою.

«Розробка стратегії дасть громадам розуміння свого шляху й інструменти для здійснення проєктів, важливих для майбутнього всіх жителів. Ми запросили для цього досвідчених експертів, які сформують індивідуальні рекомендації для Петрівської та Лозуватської місцевих рад. Водночас у межах чинних меморандумів, ми продовжимо допомагати втілювати ініціативи, що покращують рівень життя в селах. Упевнений, така ефективна взаємодія, щира зацікавленість усіх сторін гарантують добрий результат для всіх мешканців», – сказав генеральний директор Центрального ГЗК Дмитро Шевчик.

Нагадаємо, що Центральний ГЗК компанії Метінвест цьогоріч уперше підписав меморандум про співпрацю з новоствореною Лозуватською громадою. Розвиток Петрівської громади підприємство підтримує з 2014 року.