КСВ 17.03.2021 Читати 4 хв

Метінвест допоможе розвивати села Лозуватської громади Кривого Рогу

Центральний ГЗК вперше підписав Меморандум про соціально-економічне партнерство з Лозуватською сільською радою Кривого Рогу. Компанія планує підтримати проєкти, спрямовані на комплексне покращення якості життя в місцевих селах.

Лозуватська сільська рада минулого року об'єднала 32 населені пункти з більш ніж 18 тисячами жителів. Перед місцевою владою стоїть завдання розробити план розвитку сіл, знайти кошти для втілення важливих для селян проєктів. Для того щоб допомогти новоствореній громаді, був підписаний договір із Центральним ГЗК. Серед спільних заходів – розробка Стратегії розвитку ОТГ, у роботу над якою буде залучено місцеву владу, жителів і досвідчених експертів-урбаністів.

 

«Це важлива подія для нашої молодої громади. Ми отримаємо додатковий ресурс, який направимо на розробку стратегії розвитку нашої громади, аналіз і використання всіх наявних можливостей. Соціальне партнерство дасть стимул до реалізації інфраструктурних проєктів, розвитку медицини й освіти. Це необхідна допомога для нас, і ми сподіваємось, що підтримка Центрального ГЗК стане прикладом для інших підприємств, які працюють на нашій території», – сказав Віталій Яценко, голова Лозуватської сільської ради.

Договором передбачено покращення стану соціальної інфраструктури – буде проведено ремонти громадських будівель у селах громади, створено нові публічні простори. Також Центральний ГЗК реалізує екологічні проєкти та підтримає мешканців у разі виникнення аварійних ситуацій або стихійних лих.

 

«Під час розробки Меморандуму ми врахували першочергові потреби громади та допомагатимемо втілювати саме ті проєкти, які необхідні для комфортного життя місцевих жителів. Компанія Метінвест у своїй роботі керується принципом піклування про людей. Про своїх співробітників і їхні сім'ї, мешканців міст і сіл, де знаходяться наші підприємства. Тому ми раді започаткувати плідну співпрацю. Упевнений, що реалізовані проєкти будуть корисні всім жителям Лозуватської громади», – наголосив генеральний директор Центрального ГЗК компанії Метінвест Дмитро Шевчик.

Координуватиме реалізацію проєктів ГО «Криворізький фонд майбутнього». Спільно з Метінвестом організація реалізує проєкти місцевого розвитку в селах Глеюватської, Петрівської та Широківської громад – ремонт інженерних комунікацій і будівель закладів соціальної сфери, створення ФАПів, придбання медичного й мультимедійного обладнання, благоустрій територій.

 

«Кожен договір про співпрацю потребує спільних зусиль бізнесу, місцевої влади й активних мешканців, громадських організацій. Криворізький фонд майбутнього має досвід ефективної реалізації проєктів соціально-економічного розвитку. Для кожного селища чи району – це нова історія, нові важливі ініціативи місцевих жителів. Тепер селяни Лозуватської громади мають можливість показати своє бачення розвитку сіл, разом ми проаналізуємо потреби та реалізуємо найважливіші для громади проєкти», – сказала директорка ГО «Криворізький фонд майбутнього» Олена Лещенко.