КСВ 22.04.2021 Читати 4 хв

Метінвест допомагає розвивати села Глеюватської громади

У межах Меморандуму про співпрацю Північного та Центрального ГЗК Групи Метінвест із Глеюватською об'єднаною громадою розроблено заходи для підтримки населених пунктів Червоненської сільської ради. Вони спрямовані на розвиток інфраструктури, охорони здоров'я, спорту й освіти.

Села Червоненської сільської ради приєдналися до Глеюватської ОТГ наприкінці 2020 року. Раніше Червоненська ОТГ об'єднувала дев'ять населених пунктів Червоненської та Недайводської сільських рад. У період становлення громади підтримку мешканцям цих сіл і фінансову допомогу для реалізації соціально значущих проєктів надавав Північний гірничо-збагачувальний комбінат. Координувала реалізацію проєктів громадська організація «Криворізький фонд майбутнього».

У межах соціального співробітництва Північний ГЗК забезпечував жителів прилеглих сіл питною водою, допомагав з технікою та підсипанням доріг. За підтримки підприємства у червоненському дошкільному закладі «Берізка» збудували нову котельню на твердому паливі. У всіх групах дитсадка встановили нові меблі, ігрові майданчики. У червоненській загальноосвітній школі обладнали кабінет для занять з географії. Для школярів придбали сучасні меблі, наочні посібники, комп'ютерну техніку. У місцевому будинку культури відремонтували ґанок, поповнили бібліотечний фонд новими книжками.

Комбінат також забезпечив мешканців Червоненської громади швидкісним інтернетом. Для надійного з'єднання віддаленого району використав оптоволоконний зв'язок, який дозволив безперебійно працювати банку, службам сільської ради, житлово-комунальній установі. Швидкісний інтернет також допомагає школярам здобувати якісні знання при переході на віддалену форму навчання.

Для запобігання поширенню коронавірусу ПівнГЗК спільно з «Криворізьким фондом майбутнього» системно забезпечують медиків, педагогів і людей похилого віку засобами індивідуального захисту. За фінансової підтримки комбінатів у медзакладі села Червоне закупили обладнання, зокрема аналізатор крові. В амбулаторії села Недайвода замінили вікна та двері, виконали ремонт приміщень.

«Компанія Метінвест системно підходить до розробки програм соціально-економічного розвитку громад. З укрупненням Глеюватської ОТГ новий Меморандум розширив межі співпраці. Для покращення якості життя мешканців сіл ми плануємо придбати соціальний і службовий автотранспорт. Також продовжимо обладнання медичних амбулаторій і фельдшерсько-акушерських пунктів, навчальних та спортивних установ. Для нас дуже важливо підтримувати села, де працюють наші підприємства й живуть наші співробітники», – зазначив генеральний директор Північного ГЗК Андрій Скачков.

Нагадаємо, що криворізькі підприємства Метінвесту інвестують також у розвиток Широківської, Лозуватської, Петрівської, Новолатівської громад. Співпраця з віддаленими районами допомагає підвищити якість життя селян.