Стоп коронавірус 01.11.2021 Читати 4 хв

Метінвест допомагає покровським лікарям рятувати пацієнтів із COVID-19

В інфекційному відділенні Покровської клінічної лікарні інтенсивного лікування не зменшується кількість хворих на COVID-19. Усі пацієнти тяжкі та потребують постійної кисневої підтримки. Впоратися з таким потоком хворих медикам допомагає сучасна киснева станція, побудована за підтримки Групи Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського.

«Тепер ми можемо забезпечити поданням кисню всі ліжка, розгорнуті для хворих на COVID-19, – розповідає керівник Покровської КЛІЛ Юрій БОРОДІН. – Ми вдячні за це Метінвесту. Дуже приємно працювати з бізнесом, який надає своєчасну соціальну допомогу».

Кисневу станцію збудували в рекордно короткий термін. Роботи розпочалися у квітні, а вже 1 липня відбулося відкриття. Зараз Метінвест постачає сюди кисень, зазвичай, через день: за нинішнього потоку пацієнтів лікарня практично повністю спустошує одну цистерну за добу.

До запуску станції в лікарні користувалися киснем у балонах, що завдавало низку незручностей. З того часу споживання життєво необхідного газу значно зросло, і пацієнтам уже не вистачило б колишніх обсягів. Про ефективність лікування з цілодобовою кисневою підтримкою говорять і рідні хворих.

«Я вважаю, що це справді важливо, – зазначає Нейла, у якої у відділенні лежала сестра. – Кисень – це найкраще, що потрібно для хворих на коронавірус. І вдвічі краще, що в цій лікарні кисень підведено до кожного ліжка».

«Чоловік лежить у лікарні вже тиждень, під'єднаний до кисню, – розповідає мешканка Бахмута Марина. – Лікування допомагає. Сьогодні телефонував уже веселий – такий, як був раніше».

Метінвест і до пандемії брав активну участь у проєктах, спрямованих на підтримку системи охорони здоров'я й покращення якості медичних послуг. Коли Україна зіткнулася з загрозою COVID-19, колектив компанії першим приєднався до роботи регіональних штабів і почав постачати в лікарні необхідне обладнання, а лікарів забезпечувати засобами особистого захисту.

«Кисень ми почали постачати ще з минулого року в містах присутності, – зазначив директор департаменту з регіонального розвитку Групи Метінвест Олександр ВИШНЯКОВ. – На початку цього року ми розуміли, що восени на нас чекає чергова хвиля, тому всі свої соціальні інвестиції спрямували в інфраструктуру медичних закладів. Таким чином, лікарні Маріуполя, Покровська та Авдіївки сьогодні отримали нові кисневі станції».

Кисень для українських лікарень Метінвест постачає безкоштовно. Керівництво запевняє: так буде й надалі, доки пандемія не завершиться, і люди не відчують себе в безпеці.

У 2020 році Рінат Ахметов спільно з бізнесами SCM, футбольним клубом «Шахтар» та Фондом Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. За особистої ініціативи Ріната Ахметова з цією метою було виділено близько 500 млн грн у рамках проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні». Проєкт допоміг вижити 1,4 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов у всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, зокрема 216 апаратів ШВЛ. А також сотні тисяч експрес-тестів, ЗІЗ та витратних матеріалів.

З початку епідемії Фонд Вадима Новинського направив на боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції в Україні понад 100 млн грн. Кошти спрямували на закупівлю апаратів ШВЛ, ПЛР-тестів та спеціалізованих лабораторій, засоби індивідуального захисту для медиків. Усе це централізовано розподілялося в клініках Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Крім того, 3,8 млн грн було виділено на матеріальну підтримку 31 сім'ї медиків, які померли внаслідок COVID-19.