Стоп коронавірус 14.04.2021 Читати 4 хв

Група Метінвест допомагає медикам рятувати хворих на коронавірус

Фонд Ріната Ахметова та меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест продовжують забезпечувати медустанови Маріуполя життєво необхідним киснем. Тільки в період з 1 по 11 квітня до лікарень міста відвантажили 6,6 тисячі кубометрів газоподібного та 41,1 тонни рідкого кисню.

Згідно зі статистикою, наразі в Маріуполі в госпітальних базах підготовлено понад тисячу ліжок для хворих на коронавірус, з них зайнято 40%. При цьому більшості пацієнтів потрібна киснева терапія. З початку пандемії кисень у необхідному обсязі безоплатно передає меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест.

За перші 11 днів квітня меткомбінат забезпечив лікарням Маріуполя постачання 6,57 тисячі кубометрів газоподібного кисню в балонах та 41,1 тонни рідкого кисню, більша частина якого розподілена серед медустанов, що надають допомогу ковідним хворим.

Так, для лікування пацієнтів із коронавірусом передано 252 кубометри газоподібного кисню в балонах та майже 6 тонн рідкого газу до міськлікарні № 1; лікарня № 4 отримала 2244 кубометри газоподібного та 11,82 тонни рідкого кисню, 3012 кубометрів газу відвантажили в лікарню швидкої медичної допомоги та ще 23,38 тонни рідкого кисню передано міськлікарні № 9.

«Ми цілодобово забезпечуємо киснем відділення лікарень Маріуполя для лікування ковідних хворих. Крім того, наші фахівці постійно чергують у медустановах – стежать за роботою кисневої інфраструктури та під'єднують балони. Наразі закінчується підключення кріостанцій, які дозволять робити запас кисню, скоротивши кількість постачання балонів із життєво необхідним газом», – зазначила в. о. директора з персоналу та соціальних питань меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Олена Кондалова.

Нагадаємо, для безперебійної подачі кисню до всіх ліжок Група Метінвест закупила кріосистеми в лікарні № 1 та № 9. Нові системи зберігання й розподілу кисню вже встановлені та працюють. У міській лікарні № 4 також найближчим часом буде збудовано газорозподільну станцію, де під'єднають 60 додаткових кисневих точок.

За 2020 рік маріупольським міським лікарням Група Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова передали 206 тисяч кубометрів кисню на 11,5 млн грн, зокрема 183 тисячі кубометрів газу було поставлено до відділень для лікування хворих на коронавірус. Всього за період з початку пандемії, 2020 – початок 2021 року, інвестиції Групи Метінвест у будівництво, утримання й обслуговування кисневої інфраструктури медустанов у Маріуполі становили понад 72 млн грн, що дало змогу облаштувати майже 700 лікарняних ліжок із прямим поданням кисню.