31.01.2017 Читати 5 хв

Метінвест допоміг обладнати кіношколу у Кривому Розі

На базі криворізької загальноосвітньої школи №110 відкрито першу кіношколу у Тернівському районі. Проект було реалізовано за підтримки Північного ГЗК у рамках соціальної програми Групи Метінвест «Місто – нашими руками». Ініціатором проекту виступив Володимир Будко, автор міського фестивалю «Кіно під зірками».

На грант у розмірі 75 тисяч гривень закупили освітлювальну апаратуру, комп'ютерну техніку та телевізор, яскраві та зручні меблі. Разом із учнями та їхніми батьками виконали ремонт класу. Сьогодні у творчій студії займаються 40 хлопців віком від 8 до 15 років. Їхні короткометражні фільми здобули низку нагород міського та обласного рівнів. Найбільша для кіношколи нагорода – диплом лауреата І ступеня незалежного Міжнародного інтернет-фестивалю авторського кіно (Нью-Йорк, США) за фільм про війну «Ми пам'ятаємо».

Олексій Данилов, учень кіношколи: - Здорово, що завдяки Метінвесту ми маємо техніку і свою майстерню, де ми можемо втілювати в життя кіноідеї. Вони багато в чому пов'язані із Північним комбінатом. Тут працює наш викладач Володимир Будко та більшість батьків. Багато тем наших робіт також пов'язані із підприємством. Наприклад, мій останній анімаційний фільм «Моя гордість» – це розповідь про тата, водія тягача гірничотранспортного цеху. Володимир Будко, керівник кіношколи: - Хоч кіношкола та дитяча, у нас все по-дорослому. Програма орієнтована на конкретний результат – зйомку фільму. Знімати, як виявилося, хочуть усі. Більшість хлопців бачать себе саме режисерами. Теорії мінімум, все пізнаємо на практиці - від ідеї та розробки сценарію до монтажу. Моя мета – не у підготовці кадрів для кіноіндустрії. Хочу просто виховати добрих людей, творчих, вільних, які вміють креативно мислити.

Павло Тимошенко, генеральний директор Північного ГЗК: - Третю частину проектів програми «Місто – нашими руками» минулого року реалізовано для творчого та фізичного розвитку молоді та школярів. Найяскравіший із них – кіношкола. Ми навіть не здогадувалися, що серед наших дітей так багато охочих розвиватись у галузі кіноіндустрії. Минуло лише півроку – і до школи вже можна потрапити лише на конкурсній основі. Вірю у те, що праця та талант обов'язково приведуть цю творчу команду на фестивалі найвищого рівня.