Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Метінвест Політехніка 22.02.2022 Читати 7 хв

Метінвест Політехніка: віртуальна екскурсія

У 2022 році Метінвест Політехніка прийме перших студентів. Доки на будмайданчику кипить робота, запрошуємо на прогулянку до університетського кампуса. Завдяки сучасним технологіям можна зазирнути в майбутнє і вже зараз побачити, яким буде перший недержавний гірничо-металургійний виш – ззовні та всередині.

Дизайн, інтер'єр будівлі навчального корпусу й гуртожитку Метінвест Політехніки розробили в нідерландському бюро MASA Architects під керівництвом архітектора Хірокі Мацуура. Команда розробників у своїх концептах уміло поєднує інноваційність і природу, з інженерною точністю трансформуючи складність у розумну, сучасну простоту. Втілити цей сміливий задум допоможе сталь Метінвесту. 

 

Багато хто не віддає належне суворій красі сталі, яку часто можна спостерігати тільки на заводі, де вона виробляється. Я відвідував металургійний завод Метінвесту в Маріуполі й залишився в захваті. І в проєкті будівлі університету я хотів показати цю сувору красу. Сподіваюся, що ця будівля стане гарним прикладом потенціалу сталі, її дивовижності.

— Хірокі Мацуура, архітектор.

Університет майбутнього

Метінвест Політехніку будують у самому центрі Маріуполя, на проспекті Миру. В університеті викладатимуть науковці та практики з Німеччини, Польщі, Португалії, професіонали Метінвесту й фахівці з найкращих українських вишів. Наразі в штаті вже є 11 докторів і 22 кандидати наук. Ультрасучасні лабораторії університету створять разом із провідними міжнародними корпораціями Siemens, Schneider Electric, Honeywell Ukraine та Festo. ІТ-інфраструктуру розробляє Microsoft. Також Політехніка отримала доступ до навчальних курсів від провідних ВНЗ світу на платформі Coursera.

 

НАПРАВЛЕННЯ

 

У Метінвест Політехніці готуватимуть фахівців із матеріалознавства, металургії, комп'ютерних наук, автоматизації виробничих процесів, економіки, екології, хімічних технологій та інженерії, архітектури й цивільної інженерії, охорони праці та гірничої справи.

 

Інфраструктура кампусу

За проєктом Метінвест Політехніки на площі 3,5 га з'явиться навчальний корпус, гуртожиток, спортивний комплекс і парк, відкритий для мешканців міста.

Загальний план кампуса: праворуч – навчальний корпус університету, ліворуч – гуртожиток та спортивний комплекс. Поєднує локації студентського містечка паркова зона. 

На території не буде звичних ізольованих зон для відпочинку, спорту чи паркінгу. Натомість концепція передбачає загальний простір, об'єднаний ландшафтним дизайном, малими архітектурними формами й системою освітлення.

Функціональні локації повторюють природні форми: сидіння у вигляді пагорбів, лавки-кар'єри, доріжки – береги штучних водойм. Навіть артоб'єкти сповнені символів природи, а в оздобленні переважають натуральні матеріали – камінь, дерево, скло. 

Багато місця відведено під зелені насадження. Це має створити відчуття острівця природи серед міського шуму. Дерева й кущі мають доповнювати територію кампуса, врівноважуючи сталеву конструкцію будівель «зеленими акцентами».

Навчальний корпус

На дизайн навчального корпусу нідерландських архітекторів надихнула сталь. Тому місце, де навчатимуться виробничники майбутнього, відбиває саму природу цього матеріалу – його стійкість, легкість і пластичність. У 12-поверховому приміщенні Політехніки площею 11 тис. кв. м розташують 15 лабораторій, конференц-зал на 400 осіб, лекційні аудиторії, сучасну технічну бібліотеку, кабінети для вивчення комп'ютерних наук. 

«Буквально пів року тому тут був пустир. Сьогодні – будуються корпуси освітнього кампуса. Вже цього року тут з'явиться повноцінне студентське містечко: освітній корпус, сучасний гуртожиток і спортивний комплекс для студентів. Але суть університету не в гарних та оснащених будівлях. Його суть – у філософії освіти, яку тут здобудуть українці. Новий університет має стати центром креативної науки та великих досягнень», – ректор Метінвест ПолітехнікиОлександр ПОВАЖНИЙ.

Усередині нас очікують світлі відкриті простори – в конструкції переважають панорамні вікна, високі стелі й мінімум стін. На першому поверсі корпусу буде вестибюль, хол, просторий конференц-зал і буфет. Окремої уваги заслуговують громадські сходи. Вони спроєктовані як подвійне полотно: з одного боку облаштовано повноцінне місце для відпочинку та навчання, а з іншого – ергономічні східці. 

 

ФАКТ

 

Конференц-зал має цікаву «фішку». Одна з його стін – гігантська вигнута металева пластина, що відбиває світло з вікон. Завдяки цьому прийому вигляд приміщення змінюється в залежності від часу доби та погоди. 

 

Середні поверхи відведені під лекційні аудиторії, кабінети й лабораторії. Головний акцент у їхньому облаштуванні – функціональність, від комплектації обладнанням, розміщення меблів до колірних рішень. Важлива кожна деталь.

На верхніх поверхах проєктувальники розмістили сучасну бібліотеку та зали для нарад – ці об'єкти архітектурно ізольовані від динамічного життя університету. Тут зберігається спокійна атмосфера усамітнення. Вона допоможе студентам концентруватися під час самостійної роботи, а викладачам – обговорювати важливі питання розвитку вишу. 

Поза стінами університету

Повноцінне студентське містечко не можна уявити без гуртожитку. Тож у кампусі будують 6-поверхову будівлю для комфортного проживання студентів. Тут передбачені блоки з окремою кухнею та санвузлом на кожні дві-три кімнати, тренажерний і фітнес-зали, медкабінет та пральня. Фахівці MASA постаралися дати максимум повітря і світла в оформленні приміщень. Щоб зробити гуртожиток просторим та легким, архітектори запланували великі вікна. А ще для затишних посиденьок молодіжних ком'юніті тут облаштують спільний простір, де студенти зможуть збиратися, щось обговорювати й разом проводити час. 

Найкращий старт кар'єри в ГМК

Метінвест Політехніка відчинить двері для перших студентів уже у вересні 2022 року. Для цього є все необхідне – висококваліфікований викладацький склад, сучасні освітні програми, ліцензії МОНУ на підготовку 310 бакалаврів і 240 магістрів. Приймання документів стартує вже в липні. 

 

Детальну інформацію про вступ до університету майбутнього можна отримати в приймальній комісії ВНЗ:

Маріуполь, вул. Сєченова, 71-А,

+38(067) 760-49-71, +38(095) 070-06-37. 

Також слідкуйте за подіями вишу на офіційному сайті Метінвест Політехніки.

Докладніше про історію створення Метінвест Політехніки та майбутній внесок ВНЗ у розвиток української освіти дивіться в уривку з документального фільму Михайла Бно-Айріяна «2045: Нова національна ідея».