Метінвест Політехніка 20.10.2021 Читати 5 хв

Метінвест Політехніка враховує запити бізнесу

Менш ніж за рік перший в Україні недержавний гірничо-металургійний університет Метінвест Політехніка розпочне навчання за програмами бакалаврату та магістратури своїх перших студентів. На засіданні Вченої ради вишу визначили ключові інструменти, які застосовуватимуть в освітньому процесі.

Насамперед це дуальна система, яка вже багато років успішно працює в Європі: теоретичну частину програми навчання студенти вивчатимуть в університеті, практичну – на підприємствах Групи Метінвест.

На виробництві вони не просто дивляться, як працює хтось інший, а за ними закріплюють майстрів-наставників, які навчать працювати на реальному устаткуванні, в дійсних умовах без будь-яких прикрас.

— Олександр ПОВАЖНИЙ, ректор Метінвест Політехніки.

Завідувач кафедри організації та автоматизації виробництва Метінвест Політехніки Ірина Шкрабак додала, що всі програми розробляються з урахуванням запиту від бізнесу: «Фахівці будуть підковані як у напрямі профільних дисциплін, так і суміжних: IT, ОП і ПБ, управління ризиками на виробництві, менеджмент тощо».

Доктор технічних наук, професор, керівник проєктної групи за напрямом матеріалознавства Володимир Пашинський зазначив:

– Метінвест Політехніка передбачає закладення фундаменту, який дозволить нам стати врівень, а може й вище, ніж університети, які зараз є авторитетними. По-перше, це кадровий склад – взято курс на комплектацію кадрами, які мають досвід наукової та практичної роботи на підприємствах. Важливо, що це не кабінетні вчені. По-друге, оснащення сучасними лабораторіями та обладнанням, програмними засобами для моделювання процесів. Це дозволить вирощувати фахівців нового рівня.

Олександр Поважний, ректор Метінвест Політехніки

Ректор Метінвест Політехніки Олександр Поважний підкреслив: 

– Сьогодні роботодавцю не потрібні просто дипломи. Роботодавцю потрібен спеціаліст, який з першого робочого дня зможе працювати на обладнанні, знати нюанси в галузі охорони праці, виконувати завдання, чітко розуміючи відповідальність за кожну свою дію. Такі випускники – наше головне завдання, і з тим кадровим потенціалом, з нашими партнерами ми її обов'язково виконаємо.