Стоп коронавірус 07.07.2021 Читати 5 хв

Метінвест забезпечує лікарні киснем

Завдяки своєчасному рішенню й фінансовій підтримці Фонду Ріната Ахметова та Групи Метінвест кисень у лікарнях Маріуполя отримує кожен, кому він необхідний для одужання. Також із червня 2021 року почалося постачання рідкого кисню до Покровської клінічної лікарні інтенсивного лікування. За перше півріччя цього року меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест відвантажив до медзакладів 344,5 тонни рідкого та 122,4 тисячі кубометрів газоподібного кисню.

Згідно зі статистикою, наразі кількість хворих на COVID-19 йде на спад. При цьому сотні ковідних хворих продовжують лікування, більшість із них потребує кисневої терапії, газ для якої медустановам Маріуполя та Покровська регулярно постачає меткомбінат імені Ілліча.

За пів року медустанови двох міст отримали 344,5 тонни рідкого та 122,4 тисячі кубометрів газоподібного кисню. Більшість життєво необхідного газу розподілена між лікарнями, що надають допомогу хворим на коронавірус. Так, у січні лікувальним установам відвантажено 32,3 тис. кубометрів газоподібного кисню, у лютому – 15,14 тис. кубометрів газу. У березні, після підключення кріосистем, почалося постачання рідкого кисню: крім 23,3 тис. кубометрів газу, доставлено 17,9 тонни рідкого кисню. У квітні лікарні отримали 146,12 тонни рідкого та 23,3 тис. кубометрів газоподібного кисню, у травні відвантажено 124,12 тонни рідкого та 19,1 тис. кубометрів газоподібного, у червні – 56,24 тонни рідкого та 9,3 тис. кубометрів газоподібного кисню.

«Фонд Ріната Ахметова спільно з Групою Метінвест із початку поширення пандемії коронавірусу прийшли на допомогу системі охорони здоров'я, максимально швидко побудувавши кисневі станції та забезпечивши стабільне постачання кисню до медзакладів. Пізніше біля лікарень ми встановили автоматизовані кріосистеми – такий підхід дозволив робити запаси рідкого кисню, замінивши практику щоденного постачання газу в балонах», – зазначила в. о. директора з персоналу та соціальних питань меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Олена Кондалова.

 

КИСЕНЬ У ЦИФРАХ

 

У 2021 році медустанови Маріуполя та Покровська вже отримали від ММКІ 344,5 тонни рідкого та 122,4 тисячі кубометрів газоподібного кисню.

 

Нагадаємо, для безперебійної подачі кисню Група Метінвест закупила кріосистеми для маріупольських лікарень № 1, 4 та 9, а також Покровської клінічної лікарні інтенсивного лікування. Нові системи зберігання й розподілу кисню вже встановлені та працюють.

За 2020 рік маріупольським міським лікарням Група Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова передали 206 тисяч кубометрів кисню на 11,5 млн грн, у тому числі 183 тисячі кубометрів газу було поставлено до відділень для лікування хворих на коронавірус.